Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У 2020 році до Полтавського місцевого центру та бюро правової допомоги звернулись майже п’ятнадцять тисяч людей

У 2020 році до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги, що є його відокремленими структурними підрозділами, звернулось 14464 особи, з яких 12411 – отримали роз’яснення та консультації. 2053 громадян подали звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги (складення процесуальних документів та здійснення представництва їх інтересів у судах). Для вирішення питань у судовому порядку 1169 громадянам надано адвоката та 638 – юриста центру. 

Про це повідомили у Полтавському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Питання, з якими громадяни зверталися за безоплатною правовою допомогою, найчастіше стосувалися цивільного, сімейного, спадкового, адміністративного, земельного, житлового, трудового права, виконання судових рішень та соціального забезпечення.

З метою розширення доступу до безоплатної правової допомоги жителів міста Полтави, Великобагачанського, Гадяцького, Зіньківського, Диканського, Карлівського, Котелевського, Машівського, Новосанжарського, Решетилівського, Полтавського, Чутівського та Шишацького районів, які знаходяться в зоні юрисдикції Місцевого центру, фахівці постійно проводили інформаційно-просвітницькі заходи у територіальних громадах, в органах місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організаціях, навчальних закладах, трудових колективах та органах самоорганізації населення. У 2020 році Місцевим центром проведено 928 правопросвітницьких заходів, на яких присутніх проінформовано про їх конституційне право на безоплатну правову допомогу, механізми реалізації такого права та зміст правових реформ, що проводяться Урядом України.

З метою поширення інформації щодо функціонування системи безоплатної правової допомоги у Полтавській області та результатів діяльності Місцевого центру здійснювалася постійна тісна співпраця та налагодження контактів із регіональними та місцевими ЗМІ, зокрема забезпечено публікації в друкованих засобах масової інформації, виступи на радіо та телебаченні, розміщення інформаційних матеріалів в мережі Інтернет тощо. Так, протягом 2020 року Місцевим центром було забезпечено 2204 інформаційних виходів. Окрім того, інформаційні матеріали про діяльність Місцевого центру постійно розміщуються на офіційній сторінці «Facebook».

Особливо слід відмітити плідну співпрацю Місцевого центру та його структурних підрозділів – бюро правової допомоги з територіальними громадами, центрами зайнятості, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відділами пробації, БО «Меридіан», БО «Світло надії», Юридичною клінікою Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, з якими спільно організовуються та проводяться семінари, вебінари, круглі столи, тренінги, прийоми громадян.

З метою спрощення доступу до безоплатної правової допомоги Місцевим центром організовано 238 виїздів у віддалені населені пункти та забезпечено роботу 133 – дистанційних консультаційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, де 2024 особи отримали правові консультації за місцем свого проживання.

Крім того, працівниками Місцевого центру забезпечено надання адресної правової допомоги 16 громадянам за місцем їх перебування, які з об’єктивних причин не мали змоги звернутися особисто в Місцевий центр чи бюро правової допомоги. До того ж, Місцевим центром забезпечено доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України, зокрема шляхом надання 60 особам доступу до комп’ютерів з відповідним програмним забезпеченням. Можна відмітити, що проведений аналіз показників роботи Місцевого центру щодо звернень громадян, свідчить про значне зростання кількості осіб, які потребують отримання кваліфікованої правової допомоги саме через систему безоплатної правової допомоги. 

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу, можна звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за телефонами: (0532) 56-02-88. Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії: 0 800 213 103.

Система Orphus Поделиться на fb