Ви тут:
Суспільство Україна 

Це знакова перемога України у Європейському суді з прав людини за позовом проти РФ, – Джапарова

Європейський суд з прав людини ухвалив перше рішення у справі “Україна проти Росії”. Суд прийняв до уваги чисельність російської військової присутності в Криму, яка збільшилась з січня по березень 2014 року без згоди української влади.

Перша заступниця Міністра закордонних справ Еміне Джапарова назвала цю подію знаковою перемогою України.

“Сьогодні ми всі радіємо знаковій #перемозі України у Європейському суді з прав людини за позовом проти РФ!  Попри спроби російської сторони подати свою інтерпретацію рішення як наш програш, є факт – сьогодні Суд відхилив контраргументи РФ і виніс рішення про допустимість справи.  ЄСПЛ встановив, що має достатньо доказів для того щоб вважати, що Росія здійснювала систематичні і масові порушення прав людини на півострові, перетворивши його на територію страху.  Окрім того, ЄСПЛ вирішив, що Росія повинна нести відповідальність за порушення, вчинені, принаймні, з 27 лютого 2014 року, коли держава-окупант встановила ефективний контроль над півостровом. Це – юридичний удар по ключовому наративу Росії щодо так званого «історичного самовизначення народів Криму», яке відбулося на підставі фейкового «референдуму» 16 березня 2014 року”, – написала Еміне Джапарова у фейсбуці.

Також вона нагадала, що з 2014 року Україна активно та на всіх можливих рівнях привертає увагу світу до порушень Росією прав людини та переслідування громадян України в окупованому Криму за політичною, релігійною, етнічною ознаками.

“Цьому треку присвячена також наша робота по просуванню резолюції ООН, яка щорічно розставляє головні акценти злочинів РФ проти українців та кримських татар в Криму. ЄС, до прикладу, оголосив про розробку санкційного механізму за порушення прав людини, що ми ввважємо також результатом роботи українських дипломатів”, – додала вона.

Фото: LIGA.net

Система Orphus