Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цьогоріч Полтавщина має отримати понад 4 мільярди гривень субвенцій, – Павло Кропивка

Обсяг субвенцій для Полтавської області на 2021 рік визначений у сумі 4 млрд 703 млн грн. З них на освіту передбачено 3 млрд 468 тисяч гривень, на охорону здоров’я — 11 млн грн.

“Особливою буде субвенція на фінансове забезпечення будівництва та реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Це 1 млрд 71 млн грн. Вона скоротилась, у порівнянні з минулим роком, тому що ресурс від акцизного податку залишили у громадах”, – розповів директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА Павло Кропивка.

На даний час в області ще триває процес затвердження місцевих бюджетів. З 68 місцевих бюджетів затверджено 64.

Нагадаємо, відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України, місцеві бюджети затверджуються до 25 грудня року, що передує плановому.

“Для збільшення місцевих бюджетів необхідно активізувати роботу по легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Додатковими резервами надходження плати за землю залишається приведення у відповідність договорів оренди, розмір орендної плати яких, не відповідає чинному законодавству та вжиття заходів для погашення боргів. Інвентаризація земель дасть змогу збільшити надходження не лише по платі за землю та оренду, але й збільшити надходження єдиного податку платниками четвертої групи”, – зазначив Кропивка.

За його словами, на рахунках місцевих бюджетів є значні залишки коштів у розмірі 887 млн грн. У порівнянні з минулими роками залишки є майже стабільними. Значно скоротились залишки лише у Полтаві та обласному бюджеті.

“Маючи залишки у місцевих бюджетах, громади зможуть наростити видатки розвитку. В громадах є значні залишки освітньої субвенції. Це дасть змогу у цьому році покращити матеріально-технічну базу освітніх закладів”, – відмітив Павло Кропивка.

На Полтавщині також триває процес передачі об’єктів районами до комунальної власності територіальних громад. За даними моніторингу Мінрегіону, станом на 22 січня в області вже передано на баланс громад 87% об’єктів.

“2020 рік був не простим. Не слід розраховувати, що цей рік буде простішим. Але буде більш ефективнішим, як для обласного бюджету, так і для місцевих. У 2020 році ми виконали всі умови по співфінансування щодо будівництва. Тому цього року також маємо планувати витрати на проєкти та їх співфінансування”, – наголосив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Система Orphus Поделиться на fb