Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Тарифні протести: у Кременчуці мітингують під міською радою

Сьогодні зранку під будівлею Кременчуцької міської ради перед початком першого в цьому році засідання сесії зібралася обурена тарифними питаннями громада. Кременчужан зібралося понад 200.

Про це повідомляє сайт “Програма плюс”.

“Міський голова Кременчука Віталій Малецький, який вийшов до громади, озброївшись охоронцями, вкотре звернув увагу присутніх на взаємозв’язок ціни на газ і цін на тепло та гарячу воду й взявся критикувати прем’єр-міністра Шмигаля, але водночас відмовився їхати в Київ, щоб сказати йому свої претензії в очі.

Стосовно рішення виконавчого комітету щодо підвищення тарифів на компослуги з 1 січня цього року, то воно скасовано не буде. Це єдине, що слід розуміти з монологу міського голови Малецького сьогодні, й усе інше при цьому, що казав мер, не має жодного значення”, – пише “Програма плюс”.

У Кременчуцькій міськраді зазначають, Віталій Малецький підтрисмує вимоги кременчужан щодо обмеження ціни на газ.

“Керівник міста підкреслив, що міська влада теж не погоджується з тими тарифами на газ, які були затверджені на державному рівні. Рішення, яке було ухвалене Урядом України про встановлення ціни на газ на рівні 6,99 грн., нинішню ситуації не вирішить. Тим паче, що цей тариф стосується лише побутових споживачів, а не теплогенеруючих компаній.

Віталій Малецький підкреслив, що за таких умов зменшити тарифи на опалення та гаряче водопостачання немає ніякої можливості. Ситуацію можна вирішити лише у тому випадку, коли Уряд України встановить оптимальну ціну на природній газ на рівні 5 грн.. Цю вимогу до керівництва держави викладено у зверненні депутатів Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, яке виноситься на розгляд позачергової сесії”, – йдеться на сайті Кременчуцької міськради.

Водночас, Віталій Малецький звернув увагу громадськості на те, що в діючих тарифах, встановлених для теплопостачальників Кременчука, ціна на газ є й так меншою, аніж була затверджена на державному рівні, і на сьогодні становить 6,45 грн. Наразі теплогенеруючі компанії просять ще підвищити тарифи відповідно до існуючої ціни на газ в державі, але міська влада стримує це підвищення, і звертається до Уряду з проханням зменшити ціну на газ, аби його не допустити. Кременчуцька міська влада виступає за зниження тарифів, але це, на жаль, можливе лише за умови зниження ціни на газ на державному рівні.  

фото Програма плюс

Система Orphus Поделиться на fb