Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Судитимуть голову, так званої, «народної ради Луганської області», який у 2014 році ініціював проведення незаконного «референдуму»

Прокурори управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Луганській області та в умовах збройного конфлікту, Луганської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно чоловіка за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1, ч. 2 ст. 110 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.

Досудове розслідування встановило, що на початку травня 2014 року так званий голова «народної ради» змовившись з іншими особами ініціював та провів з’їзд голів районних та міських рад Луганської області.  На засіданні він від імені «народної ради Луганської області» наділив Валерія Болотова повноваженнями «народного губернатора Луганської області» з підпорядкуванням обласних підрозділів органів влади та силових органів. Очільник самопроголошеної «народної ради» публічно звернувся до «народного губернатора» з проханням провести референдум щодо визначення статусу Луганської області. Внаслідок цього 11 травня 2014 року було проведено так званий «референдум» щодо підтримки «Акта про державну самостійність ЛНР» для відокремлення території Луганської області від України.

Надалі, так званий очільник «народної ради», перебуваючи на центральній площі міста Луганська для легітимізації результатів «референдуму» здійснив публічні заклики, направленні на визнання самостійності «Луганської народної республіки».

«Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими третього управління Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях. Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої», – йдеться у повідомленні.

Система Orphus