Ви тут:
Суспільство Україна 

Суд у Гаазі взяв до уваги доповідь щодо воєнних злочинів РФ в Україні у 2014 році

Доповідь “Російські воєнні злочини в Україні у 2014 році”, яку віцемаршалок Сейму Польщі Малгожата Госєвська передала до Міжнародного кримінального суду у Гаазі, взято до уваги цією установою.

Про це Госєвська написала на своїй сторінці у Facebook, інформує канал “Прямий“.

Питання початку слідства у справі злочинів РФ в Україні, імовірно, незабаром вирішуватиме наступник чинного прокурора МКС.

“Цю доповідь подано до МКС в Гаазі у 2016 році. Хочу поінформувати, що наприкінці 2020 року попереднє вивчення цієї справи завершено прокурором МКС Фату Бенсудою. Прокурор визнала, що існує обґрунтована імовірність, що у визначений період на території України скоювалися воєнні злочини і злочини проти людяності”, – написала Госєвська.

Вона нагадала, що ці злочини було поділено на три категорії: скоєні під час збройних дій, під час затримань та арештів, а також у Криму.

Віцемаршалок Сейму зазначила: МКС у Гаазі прийняв таке рішення враховуючи, що відповідні слідства вже ведуться в Україні та Росії.

Як зауважила Госєвська, прокурор МКС Бенсуда, оголошуючи у грудні минулого року свої аргументи на користь початку розгляду судової справи щодо злочинів РФ в Україні, усе ж не оголосила остаточного рішення. На думку польського політика, імовірно, це пов’язано із завершенням каденції Бенсуди на посаді прокурора суду в червні 2021 року. Тож вона, найпевніше, вирішила залишити прийняття цього рішення своєму наступнику.

“Я і надалі слідкуватиму за перебігом розгляду цієї справи й інформуватиму про це”, – підсумувала віцемаршалок Сейму Польщі.

Фото: “Прямий”

Система Orphus