Ви тут:
Суспільство 

SpaceX запланувала запустити дев’ятий прототип міжпланетного корабля Starship

Американська приватна космічна компанія Ілона Маска SpaceX запланувала здійснити запуск дев’ятого прототипу міжпланетного багаторазового космічного корабля Starship.

Як повідомляє Еспресо, очікується, що Starship SN9, який обладнано трьома двигунами Raptor, здійснить “стрибок” на 12,5 км та керовано приземлиться на посадковий майданчик поруч із місцем старту.

Дороги довкола космодрому SpaceX перекриті до 2:00 26 січня за київським часом, а отже запуск варто очікувати в цей проміжок часу.

Starship SN9 встановлено на пусковому комплексі біля містечка Бока Чика в штаті Техас.

Читайте також: Одна ракета SpaceX одночасно вивела на орбіту рекордні 143 супутники

Зазначимо, що 10 грудня SpaceX вперше провела масштабні льотні випробування Starship. Запуск на 12,5 кілометрів і управління ракетою при посадці пройшли вдало, але через замалий тиск палива швидкість приземлення була завеликою. Прототип вдарився об посадочний майданчик і вибухнув.

Довідка. Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) — американське приватне підприємство, яке працює в галузі будівництва космічного транспорту, виробник ракет-носіїв сімейства Falcon та космічних кораблів Dragon. Штаб квартира розташована у Готорні, Каліфорнія. Компанія створена інженером і винахідником Ілоном Маском.

Компанія розробила ракети-носії Falcon 1 і Falcon 9, одразу маючи на меті зробити їх багаторазовими за рахунок повернення і повторного використання 1-го ступеню ракети. Також розроблено космічний корабель Dragon (виводиться на орбіту Falcon 9 Full Thrust), призначений для поповнення запасів на Міжнародній космічній станції.

Система Orphus Поделиться на fb