Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Що подивитися на вихідних: добірка українських фільмів від Мінкульту

Невдовзі українці матимуть тривалі вихідні через святкування Різдва Христового – відпочиватимуть з 7 по 10 січня включно.

У вихідні можна знайти час і переглянути кращі українські фільми. Таку добірку створили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

1. “Мої думки Тихі” Антоніо Лукіча радять тим, хто досі не вірить в українські сучасні комедії. Бо тільки-но в кадрі з’явиться розгублений фрілансер і його турботлива мама, яка прагне вписати сина в “нормальне” життя, ви одразу зміните свою думку. Іронія нашої тендітної real life.

2.”Земля блакитна, ніби апельсин” письменниці й режисерки Ірини Цілик. Одна з найтитулованіших документалок року. Стрічка спрямовує  увагу на буденне життя поруч із війною мешканців/ок містечка Красногорівки у “червоній зоні” Донбасу.

3. “Атлантида” режисера Валентина Васяновича. 2025 рік, кінець війни на Донбасі, непрофесійні актор(к)и й номінація на “Оскар” 2021. Приклад стрічки – успіху українського кінематографу!

4. “Сіль з Бонневілю” документаліста Семена Мозгового. “Давай зробимо найшвидший у світі ІЖ-49!”, – так починається історія довжиною у 500 кілометрів в далекому штаті Юта. Саме там на дні висохлого солоного озера Бонневіль двоє українців вирішили встановити рекорд, який стає великим тестом їх дружби.

5. “Ми є. Ми поруч” культового режисера Романа Балаяна. Драматична чорно-біла історія невимовних почуттів втрати, озвучена вулицями, парковими алеями, балконами, парканами й лавами столиці. Так, це кінопоема, присвячена великому місту. 

6. “Безславні кріпаки”  режисера Романа Перфільєва.

Пригодницький екшн про Кобзаря самурая. Правила самурая прості: битися на двох мечах, тренуватися по півдоби і не нариватися на неприємності заради почуттів. Але як виконати бодай одне, коли твоє ім’я Тарас Шевченко, твою дівчину мордує поганець, а твій наставник лупцює тебе, аби натренувати залізну волю? – Доведеться стати самураєм за 2 дні!

Система Orphus