Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ринок праці Полтавщини: найбільший попит на швачок, слюсарів, електрогазозварників та електромонтерів

Протягом січня-грудня 2020 на Полтавщині найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування; на працівників сфери торгівлі та послуг; на кваліфікованих робітників з інструментом; на представників найпростіших професій та на фахівців і професіоналів.

Станом на 1 січня 2021 року у базі даних служби зайнятості Полтавської області налічувалося 1,6 тисячі вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості Полтавської області містилася інформація про 937 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (швачки, слюсарі, електрогазозварники електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, тощо).

Затребувані робітники з обслуговування устаткування та машин – це водій автотранспортних засобів, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, тракторист, токар, оператор котельні тощо.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, охоронники, кухарі тощо).

У сільськогосподарському секторі – робітники з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, тваринники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців із досвідом роботи – бухгалтерів, сестер медичних (брат медичний), вчителів закладів загальної середньої освіти, вихователів.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники службових приміщень, сторожі, вантажники та укладальники-пакувальники.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7,3 тисячі гривень (на відповідну дату минулого року – 6 тисяч гривень), у 77% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.

Серед філій обласного центру зайнятості та Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості найбільшу заробітну плату пропонували роботодавці Семенівської районної філії – в середньому 13,9 тисячі гривень, Глобинської районної філій – в середньому 10,4 тисячі гривень, Горішньоплавнівської міської філії – в середньому 9,2 тисячі гривень, Диканської районної філій – в середньому 7,6 тисячі гривень, Полтавської міськрайонної філії – в середньому 7,5 тисячі гривень, Кременчуцького міськрайоного центру занятості – в середньому 7,3 тисячі гривень. В інших філіях обласного центру зайнятості середній розмір оплати праці у вакансіях коливався від 5 тисяч гривень до 7,2 тисячі гривень у місяць.

Найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для головного технолога (18,6 тисячі гривень), для начальника служби (16,6 тисячі гривень), для електромеханіка торговельного та холодильного устаткування (16 тисяч гривень).

Станом на 1 січня 2021 року кількість зареєстрованих безробітних в області становила 28 тисяч осіб.

Загалом протягом січня-грудня 2020 року послугами служби зайнятості Полтавської області скористалися 70,9 тисячі безробітних громадян.

За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід, 29,9% раніше були зайняті у сільському, лісовому та рибному господарстві; 16,2% – у переробній промисловості; 15,7% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 9% – у державному управлінні й обороні.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою устаткування та машин; працівники сфери торгівлі та послуг; люди найпростіших професій та особи без професії; кваліфіковані робітники з інструментом; законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі).

Станом на 1 січня 2021 року на одну вакансію в середньому по Полтавській області претендувало 18 безробітних (станом на 1 січня 2020 року – 7 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у добувній промисловості і розробленні кар’єрів (219 осіб), у галузь водопостачання, каналізації та поводження з відходами (70 осіб), у діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (65 осіб), у фінансовій та страховій діяльності (48 осіб).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарства (65 осіб), серед технічних службовців (49 осіб), серед законодавців, вищих державних службовців, керівників, менеджерів (управителів) (36 осіб), найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом (7 осіб).

фото ілюстраційне

Система Orphus Поделиться на fb