Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Робоча група обласної ради вивчала питання реорганізації Центру соціально-психологічної реабілітації дітей

21 січня відбулося перше засідання робочої групи для вивчення ситуації щодо реорганізації Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради, створеної за розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького з метою забезпечення сприятливих соціальних, медичних, психологічних, організаційних та правових умов і гарантій для дітей, які перебувають у закладі.

Про це повідомили в Полтавській обласній раді.

У засіданні, яке вів заступник голови обласної ради Олексій Чепурко, взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, виконуючий обов’язки голови обласної ради, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови обласної ради Олег Бєлоножко, заступники голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко та Євген Греков, депутати обласної ради: Олег Діденко, Олександр Алексюк, Марина Василенко, Олексій Матюшенко, Людмила Мірошніченко, Ольга Усанова, Олег Дядик, Тетяна Юрченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, управління майном обласної ради, представники Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради та Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради.

Олексій Чепурко зазначив, що створення робочої групи було викликане резонансом у ЗМІ та соціальних мережах щодо рішення обласної ради «Про реорганізацію Комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради шляхом приєднання до Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради та перепрофілювання і зміну найменування Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради», саме тому усім учасникам засідання необхідно забути про політичні амбіції і в першу чергу подумати про вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

«Ми говоримо про дітей. Перше, й ключове, для дітей там повинні бути створені умови, друге, для нас важливо, аби той персонал, який працюватиме з дітьми, був фаховий, професійний і працював заради дітей. Ми маємо Гадяцький дитячий будинок, де умови перебування кращі, але ми повинні з’ясувати остаточно, наскільки персонал зможе справитися з поставленими задачами. Нагадаю, у нас виникають великі питання до фаховості персоналу Центру соціально-психологічної реабілітації дітей в місті Полтава», – наголосив заступник голови обласної ради, голова робочої групи Олексій Чепурко.

У ході обговорення учасники засідання звертали увагу на кричущі факти недотримання умов перебування дітей в Центрі, неналежне виконання деякими працівниками службових обов’язків та відсутність дисциплінарних стягнень з таких осіб. Також члени робочої групи та запрошені ознайомилися з фото-матеріалами умов проживання дітей в Комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради та Гадяцькому дитячому будинку Полтавської обласної ради, заслухали пояснення юриста Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Святослава Батовського щодо фактів здійснення насилля над вихованцями закладу та обговорили можливість надання комплексної соціальної, медичної, психологічної допомоги дітям, які опинилися в життєвих обставинах, на базі Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради.

На думку виконуючого обов’язки голови обласної ради, першого заступника голови обласної ради Олександра Лемешка, необхідно зробити все, аби унеможливити випадки знущання над дітьми в майбутньому. У цьому питанні депутати обласної ради повинні працювати спільно й узгоджено.

«Я переконаний, що таких випадків не один, не два, а значно більше. Якщо ми діємо в інтересах дітей, то повинні унеможливити випадки насильства не лише в цьому закладі, а й в інших закладах. Профільному департаменту облдержадміністрації необхідно провести службову нараду з керівниками закладів і попередити випадки знущання над дітьми. В разі виявлення порушень реакція обласної ради буде блискавичною. У нас є перелік цих центрів і я хочу, щоб у майбутньому кожен депутат обласної ради опікувався діяльністю певного закладу», – зазначив Олександр Лемешко.

Наразі члени робочої групи вирішили наочно ознайомитися з умовами перебування дітей в Комунальному закладі «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради та Гадяцькому дитячому будинку Полтавської обласної ради та ухвалити остаточне рішення з цього питання на наступному тижні.

Система Orphus Поделиться на fb