Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Рятувальники закликають громадян не виходити на кригу водойм через відсутність стійкої морозної погоди

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загибеллю людей на водних об’єктах, рятувальники здійснюють превентивну роботу біля зимових водойм. Фахівці Служби порятунку наголошують, що виходити на лід наразі небезпечно: крига не набрала потрібної товщини, а нестійка погода створює пряму загрозу для життя та здоров’я людей, які виходять на лід.

Так, від початку нового 2021 року на водоймах країни загинуло щонайменше 10 людей, йдеться на сайті ГУ ДСНС в Полтавській області.

Водночас в Полтавській області фахівці ДСНС провели інформаційно-профілактичну роботу в містах Горішні Плавні та Полтава, де розповіли населенню про небезпеку перебування на льоду, роз’яснили правила порятунку людини, яка провалилася під кригу, та вручили тематичні пам’ятки.

Рятувальники нагадують:
виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;
забороняється виходити на кригу, товщина і міцність якої вам невідомі;
переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;
забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;
забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;
не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;
не вживайте спиртні напої біля водойм;
пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Система Orphus Поделиться на fb