Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Проєкт “Спадок” показав, як одягались дівчата на свята у Полтавській області на початку XX століття

FILM.UA Group створив цикл коротких атмосферних роликів проєкту “Спадок”, які присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям від їх витоків до сучасності. 

У кожному ролику відтворено характерний для певного регіону етнічний образ. В одному з роликів показали дівоче святкове вбрання кінця XIX – початку XX століття.

Археолог, етнограф, дослідник та реконструктор традиційного одягу українських селян Олена Дідик зазначила, що основними елементами полтавського одягу є сорочка, плахта, попередниця, гаман, крайка, стрічка, шамерова стрічка, юпка та інші.

“Гаман – торбинка, в якій зберігали гроші та дрібні речі. На Полтавщині жінки шили їх з яскравої тканини, прикрашали вишивкою та аплікацією. Кріпили такий аксесуар до поясу або ж пришивали до спідниці.  Юпка – верхній жіночий одяг, що побутував у центральній та лівобережній Україні в ХІХ – першій половині ХХ століття. Шили юпки зазвичай із купленої мануфактурної тканини: вибійки, черкасини, або ж китайки. На Полтавщині разом з крамними зустрічались юпки, пошиті з домотканого сукна”

Система Orphus Поделиться на fb