Ви тут:
Суспільство 

Президенту США вперше в історії вдруге оголосили імпічмент

Чинний Президент США Дональд Трамп має реальні шанси потрапити до історії США як голова держави, якого відсторонили після прийняття присяги новим Президентом.

Як повідомляє BBC, минулої ночі Палата представників Конгресу США проголосувала за імпічмент президента Дональда Трампа через підбурювання його прихильників до нападу на будівлю Капітолію 6 січня.

Рішення підтримали 232 конгресмени проти 197. За імпічмент висловилися в тому числі 10 республіканців.

Таким чином Трамп, який передає свій пост Джо Байдену 20 січня, став першим в історії США президентом, якому двічі за термін оголосили імпічмент.
Першого разу Трампа звинувачували в тиску на президента України Володимира Зеленського, щоб він допоміг з компроматом на Джо Байдена на майбутніх президентських виборах.
Цього разу імпічмент містить єдину статтю – підбурювання до заколоту – і виглядає як обвинувальний висновок в кримінальному суді.

Читайте також: Неспокійна доба у США: прихильники Трампа після сутичок з поліцією увірвалися до Конгресу

Тепер Трампа по суті судитиме Сенат. Для обвинувального вердикту необхідні голоси 67 сенаторів.

Швидше за все, Сенат не встигне проголосувати до кінця терміну Трампа, але він має право продовжити розглядати імпічмент і після 20 січня.

Крім того, Сенат зможе заборонити Трампу претендувати на інші державні посади, (а він говорив про намір балотуватися на виборах 2024 року). Причому для цього, на думку багатьох юристів, достатньо простої більшості голосів сенаторів.

У грудні 2020 року, коли імпічмент Трампа ініціювали вперше, Сенат, який перебував під контролем республіканців, Трампа виправдав.

Головна інтрига полягає в тому, як поводитиметься Сенат цього разу. Демократи скоро матимуть в Сенаті рівно половину голосів, однак для засудження Трампа їм потрібно буде залучити на свою сторону 17 республіканців. Поки що не очевидно, що серед них буде стільки охочих.

Система Orphus Поделиться на fb