Ви тут:
Суспільство Україна 

Понад 74% українців переконані, що справи в країні йдуть в неправильному напрямку: опитування

74,3 % опитаних українців вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, яке провів 22 січня Київський міжнародний інститут соціології.

Результати опитування оприлюднили на сайті інституту.

На запитання “На Вашу думку, зараз в Україні справи йдуть у правильному чи в неправильному напрямку?” 74,3% респондентів відповідають, що справи рухаються в неправильному напрямку. Вважають, що справи рухаються в правильному напрямку – 10%. Ще 15,7% респондентів не визначилися або відмовилися відповідати на запитання.  

Вибори Президента України: перший тур 

Якби вибори Президента України відбувалися в другій половині січня 2021 року і в них брали участь зазначені кандидати, то найбільше голосів отримав би Володимир Зеленський – 13,4% серед усіх респондентів, на другому місці – Петро Порошенко, якого підтримали б 10,6% серед усіх респондентів.

Вибори Президента України: другий тур

Респондентам моделювалися дві пари другого туру: Володимир Зеленський і Петро Порошенко та Петро Порошенко і Юрій Бойко.

У парі Зеленський і Порошенко 30,6% серед усіх респондентів підтримали б чинного Президента, а за Порошенка віддали б свій голос 24,9% респондентів. У перерахунку до тих, хто визначився з вибором, 55,2% підтримали б Зеленського, а 44,8% – Порошенка.

У парі Юрій Бойко і Петро Порошенко 33,9% серед усіх респондентів проголосували б за Бойка, а 30,1% – за Порошенка. Серед тих, хто визначився з вибором, 53% голосують за Бойка, 47% – за Порошенка. Різниця між кандидатами – в межах похибки, тому формально за результатами опитування вони мають приблизно однакову підтримку.

Вибори до Верховної Ради

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися в другій половині січня, то відносно найбільше голосів отримала б партія «ОПЗЖ», за яку віддали б свій голос 15,7% серед усіх респондентів і 20,7% серед тих, хто визначився з вибором. На другому місці – «ЄС», яку підтримують 11,6% серед усіх респондентів і 15,3% серед тих, хто визначився з вибором. Третє місце ділять «Батьківщина» (відповідно, 9,5% і 12,6%) та «Слуга народу» (8,5% і 11,2%).

Також долають п’ятивідсотковий бар’єр «Сила і честь» (6,3% і 8,3%),  «Голос» (4,2% і 5,6%) і «Українська стратегія Гройсмана» (4% і 5,3%).

Довідка. Опитування проводили методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Участь взяли 1005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що підконтрольна Україні.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 3,1% — для показників, близьких до 50%, 2,7% — для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 12%, 1,4% — для показників, близьких до 5%.

Фото: interfax

Система Orphus Поделиться на fb