Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Полтавські слідчі ДБР завершили розслідування щодо патрульного, який безпідставно застосував силу до затриманого

Слідчі ТУ ДБР у Полтаві завершили досудове розслідування за фактом перевищення влади або службових повноважень, що супроводжувалось насильством, інспектором патрульної поліції УПП в Дніпропетровській області. 

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Досудовим розслідуванням встановлено, що патрульний з Кривого Рогу в липні 2019 року під час відпрацювання виклику щодо порушення громадського порядку на території міської лікарні умисно та безпідставно застосував фізичну силу, яка була непропорційна діям затриманого 27 річного громадянина. 

Так, патрульний після затримання підозрюваного в порушенні громадського порядку одягнув на нього кайданки та сів на спину, коли той лежав обличчям до землі. Через те, що чоловік пручався, патрульний, перевищуючи надані йому службові повноваження, почав заламувати руки, використовувати метод так званої “ластівки”.

Завівши руки громадянина, що перебували за спиною у кайданках, в бік голови, продовжував тримати так його руки деякий час, спричиняючи сильний фізичний біль. 

Таким чином патрульний обвинувачується у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалось насильством (ч. 2 ст. 365 КК України). 

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. 

“Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – Управління внутрішньої безпеки в Дніпропетровській області ДВБ Нацполіції”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ДБР

Система Orphus