Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Платники єдиного податку І групи тимчасово звільнені від сплати ЄСВ, – податківці Полтавщини

Платники єдиного податку (ЄП) І групи звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄВ) «за себе» за період з 1 грудня 2020 року по 31 травня 2021. Це передбачено шляхом введення до розділу VIII Закону №2464 нового пункту 9-10.1.

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Таким чином, ФОП І групи за IV квартал 2020 року сплачують ЄВ лише у розмірі 2200 гривень (5000 грн. х 22% х 2 місяці). За I квартал 2021 відповідно, ЄВ сплачувати буде не потрібно, а за II квартал 2021 року – лише за один місяць 1320 гривень (6000 грн. х 22%).

“Одночасно повідомляємо, що не зважаючи на відсутність сплаченого внеску, такі періоди включаються до страхового стажу для розрахунку пенсій та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів”, – зазначили податківці.

Для того, щоб скористатися звільненням від сплати ЄВ заяву подавати не потрібно, однак варто не забути вказати про нього у річному звіті з ЄВ.  Тобто, якщо ФОП вирішив скористатися пільгою і не сплачувати ЄВ, то в річному Звіті з ЄВ за 2020 рік та 2021 рік він не відображає суми ЄВ за зазначені вище півроку, як нараховані до сплати.

“Крім цього повідомляємо, що ФОП І групи, звільнені від сплати внеску, на добровільній основі за власним бажанням можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за вказані періоди в розмірах та порядку, визначених Законом №2464”, – додали податківці.

У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у річному звіті про нарахування єдиного внеску. Якщо ФОП І групи не бажає користуватися цією пільгою, то він і сплачуватиме ЄВ у звичайній сумі та у звичайні строки, а в річній звітності відобразить такі суми ЄВ до сплати. 

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX

Більше інформації на офіційних сторінках у соціальній мережі Фейсбук: Державна податкова служба України та ДПС у Полтавській області

Підписуйтесь на канали інформування ДПС Телеграм

Державна податкова служба України You Tube

Система Orphus Поделиться на fb