Ви тут:
Суспільство Україна 

Платіжки за газ зі зниженою ціною прийдуть тільки в березні, – Юрій Вітренко

В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що зниження ціни газу до 6,99 грн за кубометр станеться у лютому, тож платіжки зі зниженою ціною за газ прийдуть лише у березні.

Про це Юрій Вітренко розповів в інтерв’ю “Економічній Правді”.

На запитання, чи не призведе до нових протестів у регіонах той факт, що у лютому за січень українці все одно отримають платіжки з великими сумами, Вітренко відповів:

“Є така проблема, тому що знижені платіжки за лютий прийдуть тільки у березні. До речі, якби ми нічого не зробили, то за лютий у березні вони отримали б ще більші платіжки, приблизно на чверть. Сподіваюся на певне розуміння, але відчуваю, що людям буде важко в лютому сплачувати цю суму”.

Він додав, що обмежити ціну з 1 січня 2021 року було неможливо.

“Не було юридичного механізму змусити компанії, які вже почали постачати товар, ретроспективно знизити ціну”, – додав він.

Також Юрій Вітренко розповів, звідки взялася цифра 6,99 грн за куб.

“Пояснення дуже просте. Міністерство провело аналіз. Ми побачили, що найнижча ціна на ринку була 6,99 гривні (з 58 компаній таку ціну пропонувало лише херсонське ТОВ “Газ ап”. – ЕП). Тобто компанії встановили її добровільно. Тому держава показала силу, у законний спосіб обмежила граничну ціну і сказала: “Ми маємо захищати людей, це наша роль”. Не хочете постачати за такою ціною – не постачайте! Будуть постачати “Нафтогаз” та інші компанії. Для цього є механізм “постачальника останньої надії””, – пояснив він.

Нагадаємо, НАК “Нафтогаз України” встановив на лютий ціну газу для населення в розмірі 6,86 грн за кубометр.

Фото: Економічна правда

Система Orphus Поделиться на fb