Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Пішов з життя викладач Полтавського педуніверситету

24 січня не стало викладача Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Олександра Єрмака. Йому було 77 років.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомила завідувачка кафедри історії України вишу Людмила Бабенко.

Все його трудове життя з 1969 року було пов’язане з Полтавським педагогічним. Низький уклін Олександру Петровичу від десятків поколінь випускників історичного факультету за мудрість, знання, людяність. Завжди будемо згадувати з вдячністю Олександра Петровича за створення музею історичного факультету в ауд. 45. О.П.Єрмак – відмінник освіти України, Заслужений діяч науки і техніки, лауреат багатьох премій, нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України”, – написала Людмила Бабенко.

У фейсбук-спільності “Історія Полтавського педагогічного університету” колишній викладача Леонід Булава навів біографічку довідку Олександра Єрмака.

Народився 5 лютого 1944 року. У 1962 році закінчив середню школу в селі Ковалівка Полтавського району. Щоб отримати стаж для вступу на історико-філологічний факультет, упродовж 1962-1965 років працював на підприємствах Полтави (на робітничих посадах). У 1969 р. закінчив з відзнакою історичний факультет Полтавського педінституту.

З 1969 року Олександр Єрмак розпочинає науково-педагогічну діяльність на посаді асистента кафедри історії СРСР (перейменовану в 1975 році на історії СРСР та УРСР). Цього ж року він вступив до заочної аспірантури Київського політехнічного інституту, а в 1975 році успішно захистив у Дніпропетровську кандидатську дисертацію. Упродовж 1976–1990 років  – доцент кафедри історії СРСР і УРСР. З часом Олександр Петрович розробив навчальні курси історичного краєзнавства, архівознавства та музеєзнавства, спецкурси “Українська національна історіографія ХХ століття”, “Видатні вітчизняні історики ХУІІІ – початку ХХ ст.”.
У 1990 році розпочався новий етап у діяльності доцента Олександра Єрмака. Його обрали за конкурсом на посаду завідувача кафедри історії УРСР, яка через рік була реорганізована в кафедру спеціальних історичних дисциплін і географії (1991-2000 рр.). У 2000–2013 роках Олександр Петрович – доцент, а в 2013–2015 роках – професор кафедри історії України. У квітні 2015 року повністю перейшов на пенсію.
Олександр Єрмак понад двадцять років був заступником декана історичного факультету з науки, незмінним організатором студентських наукових конференцій та видання збірників матеріалів, стояв біля витоків створення у 1998 році фахового наукового збірника “Історична пам’ять”. Був членом Української асоціації дослідників Голодоморів в Україні, Національної спілки краєзнавців (НСКУ), членом правління обласної організації НСКУ, Слов’янського клубу міста Полтави. Його по праву називають патріархом історичного краєзнавства на Полтавщині.
О.П. Єрмак за багаторічну сумлінну працю нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти УРСР, Міністерства освіти і науки України, Полтавської обласної державної адміністрації, відомчою відзнакою знаком “Відмінник освіти України”. У 2007 році присвоєно Почесне звання “Заслужений діяч науки і техніки України”. Олександр Петрович – лауреат багатьох премій – обласної премії імені Панаса Мирного (2008), імені Самійла Величка (2010), імені Леоніда Бразова (2011), Лубенської міської премії імені Володимира Малика (2012).

 

Система Orphus Поделиться на fb