Ви тут:
Медицина Суспільство 

Pfizer надасть 40 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 для програми COVAX

Компанія Pfizer зобов’язалась поставити до 40 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 до бідних та країн із середнім рівнем доходу. Цього вистачить для вакцинації всього 20 мільйонів людей.

Це домовленість з ВООЗ. Вакцини до бідних країн та країн з середнім рівнем доходу надходитимуть у рамках глобальної програми вакцинації COVAX, пише 24 канал.

40 мільйонів доз вакцин мають бути доставлені впродовж 2021 року, починаючи з кінця березня.

Зобов’язання перед ВООЗ, проголошені на віртуальній пресконференції, є важливими. Оскільки Pfizer та BioNTech отримали від FDA перший дозвіл на розповсюдження вакцини ще всередині грудня. Це значно полегшує міжнародним групам охорони здоров’я та бідним країнам отримати терміновий дозвіл на екстрене використання.

До нині компанія Pfizer Inc. не зобов’язувалась надавати свою вакцину проти COVID-19 бідним країнам. Але цього тижня генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус розкритикував виробників препаратів за те, що ті забезпечують вакцинами переважно заможні країни, аби отримати прибуток.

“Ми поділяємо місію COVAX і пишаємося тим, що працюємо разом, щоб країни, які розвиваються, мали такий самий доступ, як і решта світу,. Це наблизить нас ще на крок до припинення цієї глобальної пандемії”, – заявив генеральний директор Pfizer Альберт Бурла.

Представники Pfizer та BioNTech додали, що допоможуть системам охорони здоров’я впоратися з вакциною, яка вимагає дотримання суворих правил зберігання.

Система Orphus Поделиться на fb