Ви тут:
Суспільство Україна 

Пандемія змінила умови праці українців у Польщі

У 2020 році підприємцям і працівникам довелося зіткнутися з наслідками пандемії коронавірусу. Згідно з даними дослідження, що провела компанія ОТТО Work Force Central Europe минулого року, 82% працівників з України відчули зміни у робочому процесі. Майже 70% респондентів змушені були пристосуватися до більшої кількості процедур і обмежень, а для 39% збільшилася кількість обов’язків на робочому місці.

У 2020 році на підприємствах у Польщі динамічно змінювався попит на працівників. Спричинено це було багатьма факторами, як наприклад: весняний локдаун, закриття кордонів, падіння попиту на товари і логістичний колапс. Змінювалися і реалії роботи в більшості компаній, які терміново повинні були запровадити процедури з безпеки та протидії поширенню коронавірусу. Згідно з останнім дослідженням ОТТО Work Force Central Europe, що проводилося серед 520 тимчасових працівників з України, 82% опитаних заявили, що минулого року умови їх роботи змінилися у зв’язку з пандемією.

Майже 70% працівників з України вказали, що через пандемію на їх робочих місцях було введено більше процедур та обмежень. У свою чергу, майже 40% респондентів відзначили, що у робочому процесі з’явилося більше обов’язків, а 21% були змушені змінити галузь, в якій працювали до цього.

“Пандемія вплинула на організацію роботи практично у всіх підприємствах. Компанії впровадили ряд процедур і обмежень, а деякі підприємства реорганізували роботу і впровадили позмінну систему, тим самим обмеживши ризик зараження і поширення коронавірусу на робочому місці. Пам’ятаймо, що найретельніші запобіжні заходи допомагають компаніям безпосередньо піклуватися про здоров’я співробітників і побічно — про безперервність бізнесу”, — говорить Томаш Дудек, Керуючий директор OTTO Work Force Central Europe.

Вплив пандемії на розмір заробітної плати

З дослідження ОТТО Work Force Central Europe бачимо, що в 2020 році тільки 29% працівників з України зазнали зміну зарплати по відношенню до кількості обов’язків. З опитаних 43% заявили, що їх зарплата не змінилася через пандемію, а 28% респондентів не вказали однозначної відповіді на це питання.

“В даний час, незважаючи на складну економічну ситуацію, ми не спостерігаємо змін в системі оплати праці, крім тих, що пов’язані із зростанням мінімальної заробітної плати від початку року. Ставки для тимчасових працівників залишилися на такому ж рівні, що й до пандемії. Проте, необхідно відзначити, що, незважаючи на велику доступність працівників з Польщі, серед наших клієнтів весь час зберігається попит на працівників з-за східного кордону. Деякі галузі, такі як e-commerce, інтенсивно розвиваються, що призводить до динамічного зростання попиту на нових тимчасових працівників в логістичних центрах, складах, сортувальних цехах тощо. Тому не дивно, що ставки заробітної плати для тимчасових працівників не знизилися. У той час в IV кварталі 2020 року, коли динамічно зростав попит на сезонних працівників, можна було спостерігати зростання інших форм оплати праці для працівників з України, наприклад, бонуси у вигляді безкоштовного житла або транспорту до місця роботи”, — зазначив Томаш Дудек, Керуючий Директор OTTO Work Force Central Europe.

З респондентів, які заявили, що рівень їх заробітної плати змінився, 45% вказали, що у них з’явилося більше обов’язків за аналогічну зарплату. 28% опитаних вказали, що їх зарплата збільшилася, а 26% — декларували зменшення заробітної плати.

фото: economy.24tv.ua

Система Orphus Поделиться на fb