Ви тут:
Суспільство Україна 

Оновлення Мінських угод необхідне для будь-якого подальшого прогресу, – Олексій Резніков

Росія не має бажання припинити семирічну війну в Україні. Про це написав у своїй колонці для Atlantic Council віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, перший заступник голови української делегації в ТКГ Олексій Резніков, передає Еспресо.TV.

Резніков наголосив, що Україна виконала практично всі зобов’язання, про які йшлося на саміті “Нормандського формату” у Парижі.

“Відтоді відбулося два процеси обміну затриманих. Ми позначили 19 ділянок гуманітарного розмінування і чотири нових ділянки роз’єднання військ. Вперше з моменту початку конфлікту було укладено п’ятимісячне припинення вогню. Хоча це припинення вогню і було недосконалим, воно, без сумніву, врятувало життя. Навесні 2020 року ми підсилили нашу делегацію в ТКГ, включили в неї членів уряду і керівників парламентських комітетів. Відповідно до Мінських домовленостей до складу делегації також увійшли представники України з окупованих частин Донецької і Луганської областей. У листопаді 2020 роки ми відкрили два нові пункти пропуску на Луганщині”, – повідомив він.

Резніков наголосив, що оновлення Мінських угод є необхідною попередньою умовою для прогресу.

“Термін дії поточних угод минув 31 грудня 2015 року. Більш того, Росія сама порушила умови угод у лютому 2015 року, захопивши місто Дебальцеве”, – нагадав Резніков.

Він також зазначив, що з літа 2020 року РФ використовувала приводи, щоб паралізувати ТКГ і відмовитися від своїх зобов’язань.

“Головне питання зараз полягає в тому, чи можна переконати Росію прийняти сучасну версію Мінських угод або зовсім нову форму переговорів”, – наголосив віцепрем’єр.

Він додав, що це питання підіймали представники ОБСЄ, а також західні партнери.

“В кінцевому підсумку просування до миру залежить від готовності Росії або, точніше, від її небажання покласти край конфлікту. Можливості для більш безпечних кроків у межах поточних домовленостей практично вичерпані. Україна не піде ні на що, що українське суспільство вважає неприйнятним і може ще більше дестабілізувати поточну ситуацію. Ми не ризикнемо розв’язати повномасштабну війну в Східній Європі”, – наголосив Резніков.

Фото: lb.ua  

Система Orphus