Ви тут:
Суспільство Україна 

Оновлена 200-гривнева банкнота увійшла до переліку міжнародного конкурсу

Українська 200-гривнева банкнота четвертого покоління увійшла до переліку номінантів міжнародного конкурсу “Банкнота року”, що організовує Міжнародне товариство банкнот (IBNS).

Про це повідомляє Музей грошей Національного банку України у фейсбуці.

На перемогу у конкурсі претендують ще 15 банкнот різних країн світу, що випущені 2020 року. Кількість учасників конкурсу може зрости, адже термін номінування банкнот спливає 31 січня. Серед критеріїв, що мають значення для журі конкурсу “Банкнота року” – художні особливості, дизайн, кольорова гама та захисні елементи.

“Минулого року у день народження Лесі Українки – 25 лютого 2020 року – Національний банк ввів у обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень, що мають поступово замінити купюри попереднього зразка.  На аверсі банкноти четвертого покоління портрет Лесі Українки переміщений у центр банкноти. Раніше її зображення знаходилося на правому боці. На реверсі 200 гривень зображена В’їзна вежа Луцького замку – найстаріша споруда міста. Поруч із нею і сьогодні росте ясен, якому понад 200 років. Саме під ним нібито любила відпочивати і писати вірші Леся Українка, яка провела у Луцьку свої дитячі роки”, – йдеться у повідомленні.

Банкнота надрукована на тонованому папері зі світлорожевим відтінком. Елементи захисту купюри – багатотонові водяні знаки, захисна стрічка, наскрізний елемент, «віконна» захисна стрічка, елемент SPARK у формі стилізованого зображення водяної лілії, рельєфні елементи, латентне зображення та мікротексти. Крім елементів захисту для візуального визначення, банкнота має елементи захисту, які визначаються в ультрафіолетових, інфрачервоних променях та мають магнітні властивості.
Фото: фейсбук
Система Orphus Поделиться на fb