Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Обґрунтування тарифів на розподіл газу та звернення до Президента, Уряду та НКРЕП: відбулася позачергова сесія Полтавської облради

14 січня під час позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання депутати прийняли рішення про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У зверненні депутати пропонують Уряду змінити формулу розрахунку ціни на газ та провести перерахунок, запровадити єдиний тариф, заборонити нарахування та стягнення пені з населення, розширити перелік громадян, які мають право на призначення субсидії.  А також провести аудит газорозподільних компаній Полтавської області.

“До звернення ми внесли всі побажання і пропозиції, які були напрацьовані під час зустрічей з  НКРЕП та Прем’єр-міністром щодо зниження ціни на газ для Полтавської області та України вцілому”, – зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Читайте також: На період дії карантину в Україні знизять ціну на газ для населення, – Шмигаль

Заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко нагадав, що на останній сесії депутати облради прийняли перше звернення щодо тарифів.

“Сьогодні від представників газових компаній області ми хочемо почути, чому зростають тарифи. Ми будемо звертатись до правоохоронних органів з проханням провести перевірку щодо правильності нарахування тарифів та покарання, тих хто підбурював людей перекривати дороги та мітингувати”,- сказав Чепурко.

Депутати заслухали інформацію щодо економічного обгрунтування тарифу на транспортування газу та цін на газ ПрАТ “Кременчукгаз”, АТ “Полтавагаз”, АТ “Лубнигаз”, ПрАТ “Гадячгаз”. На засіданні позачергової сесії голова правління АТ “Полтаваобленерго” Руслан Стройний розповів про скасування пільгового тарифу на електроенергію для побутових споживачів.

“Ситуація, яка зараз назріла у Полтавській області з тарифами на газ та розподіл газу, при теперішніх зарплатах та пенсіях, катастрофічна. Тарифи, які різко підвищились нічим не обумовлені.  кожної газорозподільної компанії області своя ціна. Це як? Люди мають платити за розподіл газу, при тому що газові труби проходять через їхні городи. Маємо вирішити як зробити в області однакову ціну на газ та розподіл газу. На даний час депутати Верховної Ради разом з Урядом також шукають можливості вирішення цих питань. Ми у свою чергу будемо звертатись до НКРЕП щодо проведення перевірок на газорозподільних компаніях області”, – відмітив депутат Полтавської обласної ради Олег Діденко.

Депутат облради Ігор Процай наголосив, що будь-яке підвищення тарифів можливе лише при зростанні економіки, а не кризи.

“Зараз економіка стоїть, стоїть малий та середній бізнес, той який не в змозі платити достатньо коштів людям. Підвищення тарифів має відбуватися тільки при зростанні економіки, під час росту заробітних плат та добробуту населення. І це нормально, це є ринковим механізмом. З літа до зими ціна на газ виростала у 2,5 рази. Таке зростання призведе до зростання тарифів на всі комунальні послуги”, – відмітив Ігор Процай.

Депутати облради вирішили звернутись до Прем’єр-міністра, голови Верховної Ради щодо забезпечення виконання державних соціальних програм у 2021 році, а також до Кабміну і НКРЕП щодо введення мораторію на підвищення тарифів на газ та на послуги з розподілу газу.

Читайте також: У Полтавській ОДА обговорили формування тарифу на послуги транспортування газу для населення на АТ «Лубнигаз»

Крім того, на засіданні третьої позачергової сесії обласної ради розглянули питання  про проведення  перевірок економічної обгрунтованості структури тарифів на послуги розподілу природного газу.

 

 

 

 

Система Orphus Поделиться на fb