Ви тут:
Спорт Суспільство 

Назвали номінантів на звання кращих легкоатлетів України у 2020 році

Легка атлетика України відкриває голосування за найкращих легкоатлета і легкоатлетку, тренера/тренерку, команду, а також найкращих легкоатлетів і легкоатлеток у категорії «Мастерc» та у номінації «Зірка, яка сходить» в Україні.

Як розповіли у Федерації легкої атлетики України, голосування триває до 9:00 5 січня.

Голосування відбувається у трьох категоріях: серед представників ЗМІ, експертів (Рада ФЛАУ) і вболівальників. Кожна категорія голосів враховується як третина від усіх голосів.

«Найкращий легкоатлет року»
Сергій Будза (спортивна ходьба) – виграв зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби на 35 км (2:37.18 год) і срібло чемпіонату України зі спортивної ходьби на 50 км (3:49.47 год).

Ігор Главан (спортивна ходьба) – виграв чемпіонат України зі спортивної ходьби на 50 км (3:47.31 год) і посів п’яте місце на зимовому чемпіонаті України зі спортивної ходьби на 20 км (1:23.12 год).

Богдан-Іван Городиський (півмарафон; 10000 метрів) – встановив національний рекорд з півмарафону, посівши 20-те місце на чемпіонаті світу з півмарафону (1:00.40 год); виграв чемпіонат України з півмарафону (1:04.00 год), міжнародний півмарафон в Усті-над-Лабем (1:03.54 год) та чемпіонат України з бігу на 10000 метрів (28.31,29 хв).

Едуард Забуженко (спортивна ходьба, 20 км) – виграв чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби та зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби (1:20.46 год); посів друге місце на чемпіонаті України зі спортивної зі спортивної ходьби (1:22.05 год).

Олексій Касьянов (багатоборство) – виграв чемпіонат України (десятиборство – 7716 очок); посів третє місце на міжнародних змаганнях з багатоборства у приміщенні у Таллінні (семиборство – 5958 очок).

Михайло Кохан (метання молота) – переміг на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (75,43 м), зимовому чемпіонаті України з метань (77,62 м), міжнародних змаганнях у Пярну (76,42 м) та на чемпіонаті України (75,39 м); посів третє місце на міжнародних змаганнях «Меморіал Іштвана Дюлая» (77,78 м); переміг на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 з рекордом змагань (метання молота 6 кг – 83,32 м).

Іван Лосєв (спортивна ходьба, 20 км) – виграв чемпіонат України зі спортивної ходьби (1:21.44 год); посів другі місця на міжнародних змаганнях зі спортивної ходьби в Алітусі (1:21.10 год) і чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби (1:22.46 год).

Ігор Мусієнко (штовхання ядра) – переміг на чемпіонаті України у приміщенні (20,00 м) і чемпіонаті України (19,48 м); виграв срібло чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (19,42 м).

Андрій Проценко (стрибки у висоту) – переміг на етапі «Діамантової ліги» у Римі (2,30 м), чемпіонаті України (2,30 м) та чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (2,25 м).

Олександр Соколов (100 м, 200 м, 4х100 м) – виграв три срібні медалі чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (100 метрів – 10,35 с; 200 метрів – 21,10 с; 4х100 метрів – 39,87 с), а також золото чемпіонату України з бігу на 100 метрів (10,47 с) і срібло з бігу на 200 метрів (21,12 с).

«Найкраща легкоатлетка року»

Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину) – виграла етапи «Діамантової ліги» у Стокгольмі (6,85 м) і Досі (6,91 м), етапи World Indoor Tour Gold у Карлсруе (6,92 м), Торуні (6,96 м), Глазго (6,90 м) і Льєвані (6,90 м) і стала абсолютною переможницею серії World Indoor Tour Gold зі стрибків у довжину; виграла міжнародні змагання у Хожуві (6,78 м) і Берліні (6,87 м); посіла другі місця на міжнародних змаганнях у Секешфегерварі (6,76 м), Інсбруку (6,82 м) і Дессау (6,85 м); виграла чемпіонат України (6,81 м).

Ірина Климець (метання молота) – виграла срібну медаль на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (метання молота – 70,57 м); посіла третє місце на міжнародних змаганнях у Познані (70,40 м); виграла командний чемпіонат України (73,01 м) і чемпіонат України (71,71 м).

Юлія Левченко (стрибки у висоту) – виграла етап «Діамантової ліги» у Римі (1,98 м); міжнародні змагання у Бидгощі (2,00 м), Хожуві (1,92 м), Дессау (1,96 м) і Загребі (1,93 м) та «Різдвяні старти» у Києві (2,00 м); посіла другі місця на етапах «Діамантової ліги» у Монако і Стокгольмі (1,98 м на обох турнірах), на етапі World Indoor Tour Gold Карлсруе (1,99 м) та на міжнародних змаганнях у приміщенні у Коттбусі (1,96 м); була третьою у Банській Бистриці (1,93 м); за підсумками літнього сезону розділила перший рядок світового топлиста з Ярославою Магучіх.

Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) – встановила світовий рекорд U20 у приміщенні (2,02 м) і перемогла на етапі World Indoor Tour Gold у Карлсруе ; виграла два етапи «Діамантової ліги» у Монако (1,98 м) й у Стокгольмі (2,00 м), а на етапі у Римі була другою (1,95 м); перемогла також на етапі World Indoor Tour Gold у Глазго (1,93 м) і стала переможницею серії World Indoor Tour Gold зі стрибків у висоту; виграла змагання у приміщенні «Меморіал Олексія Дем’янюка» (2,01 м) та міжнародні змагання у приміщенні у Коттбусі (1,98 м), Банській Бистриці (1,96 м) та Ульстенвіку (1,96 м); стала другою на міжнародних змаганнях у Бидгощі (1,97 м) і Дессау (1,96 м); завершила сезон-2020 у приміщенні на першому рядку світового топлиста та поділила перше місце світового топлиста літнього сезону з Юлією Левченко.

Людмила Оляновська (спортивна ходьба, 20 км) – виграла зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби (1:29.13 год) та чемпіонат України зі спортивної ходьби (1:29.18 год).

Євгенія Прокоф’єва (півмарафон, 10000 метрів) – встановила найвище досягнення України з півмарафону у жіночих забігах, посівши 23-тє місце на чемпіонаті світу з півмарафону (1:10.32 год); виграла чемпіонат України з півмарафону (1:11.14 год) і фінішувала другою на чемпіонаті України з бігу на 10000 метрів (32.53,77 хв).

Анна Рижикова (400 метрів з бар’єрами, 400 метрів, 4х400 метрів) – посіла другі місця з бігу на 400 метрів з бар’єрами на етапах «Діамантової ліги» у Римі (54,54 с) і Стокгольмі (55,19 с); виграла міжнародні змагання у Шаморині (400 метрів з бар’єрами – 55,21 с) та була другою у Секешфегерварі (400 метрів з бар’єрами – 55,86 с); перемогла на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (400 метрів – 51,74 с; 4х400 метрів – 3.34,21 хв) і на чемпіонаті України на дистанції 400 метрів (51,70 с).

Наталія Стребкова (3000 метрів з перешкодами, 3000 метрів) – перемогла на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (9.41,38 хв) і на чемпіонаті України на дистанції 3000 метрів з перешкодами (10.01,77 хв); виграла чемпіонат України у приміщенні на дистанції 3000 метрів (9.25,60 хв).

Вікторія Ткачук (400 метрів з бар’єрами, 4х400 метрів) – посіла третє місце з бігу на 400 метрів з бар’єрами на етапі «Діамантової ліги» у Римі (54,93 с) та на міжнародних змаганнях у Беллінцоні (55,15 с); виграла чемпіонат України на дистанції 400 метрів з бар’єрами (55,60 с) і чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (400 метрів з бар’єрами – 55,58 с; 4х400 метрів – 3.34,21 хв).

Аліна Шух (багатоборство) – у змаганнях з семиборства виграла командний чемпіонат України (6386 очок), чемпіонат України (6215 очок) і чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (5940 очок); у змаганнях з п’ятиборства виграла командний чемпіонат України у приміщенні (4602 очка), міжнародні змагання з багатоборства у приміщенні у Таллінні (4518 очок) та чемпіонат України у приміщенні (4503 очок).

«Зірка, яка сходить» серед чоловіків (атлети віком до 20 років)

Олег Дорощук (стрибки у висоту) – виграв чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 у приміщенні з рекордом змагань (2,20 м), чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 (2,15 м); «Меморіал Олексія Дем’янюка» (2,21 м), міжнародну матчеву зустріч U20 у приміщенні з рекордом змагань (2,20 м) і чемпіонат України U20 (2,23 м); виграв бронзу чемпіонату України (2,23 м); посів п’яте місце на етапі «Діамантової ліги у Римі (2,18 м).

Тарас Корецький (спортивна ходьба) – виграв чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби та зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби на 10 км у віковій категорії U20 (42.55 хв), чемпіонат України зі спортивної ходьби на 10 км у віковій категорії U20 (43.59 хв), юніорський чемпіонат України на дистанції 10000 метрів (45.09,15 хв) та дистанцію 5000 метрів на юніорському чемпіонаті України у приміщенні (20.48,52 хв); виграв бронзу на міжнародній матчевій зустріч U18 у приміщенні на дистанції 3000 метрів (12.48,72 хв); посів друге місце на відкритому зимовому чемпіонаті Туреччини зі спортивної ходьби на дистанції 10 км (43.36 хв).

Михайло Кохан (метання молота) – переміг на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (75,43 м), зимовому чемпіонаті України з метань (77,62 м), міжнародних змаганнях у Пярну (76,42 м) та на чемпіонаті України (75,39 м); посів третє місце на міжнародних змаганнях «Меморіал Іштвана Дюлая» (77,78 м); переміг на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 з рекордом змагань (метання молота 6 кг – 83,32 м).

«Зірка, яка сходить» серед жінок (атлетки віком до 20 років)

Валерія Іваненко (метання молота) – перемогла на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 (63,19 м) та юніорському чемпіонаті України (66,05 м).

Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) – встановила світовий рекорд U20 у приміщенні (2,02 м) і перемогла на етапі World Indoor Tour Gold у Карлсруе; виграла два етапи «Діамантової ліги» у Монако (1,98 м) й у Стокгольмі (2,00 м), а на етапі у Римі була другою (1,95 м); перемогла також на етапі World Indoor Tour Gold у Глазго (1,93 м) і стала переможницею серії World Indoor Tour Gold зі стрибків у висоту; виграла змагання у приміщенні «Меморіал Олексія Дем’янюка» (2,01 м) та міжнародні змагання у приміщенні у Коттбусі (1,98 м), Банській Бистриці (1,96 м) та Ульстенвіку (1,96 м); стала другою на міжнародних змаганнях у Бидгощі (1,97 м) і Дессау (1,96 м); завершила сезон-2020 у приміщенні на першому рядку світового топлиста та поділила перше місце світового топлиста літнього сезону з Юлією Левченко.

Валерія Шоломіцька (спортивна ходьба) – виграла чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій зі спортивної ходьби та зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби на 5 км у віковій категорії U18 (23.22 хв), юніорський чемпіонат України на дистанції 10000 метрів (48.42,79 хв), чемпіонат України зі спортивної ходьби на 5 км у віковій категорії U18 (23.35 хв), юнацький чемпіонат України у приміщенні на дистанції 3000 метрів (13.38,55 хв) і юніорський чемпіонат України у приміщенні на дистанції 3000 метрів (13.53,56 хв); виграла срібло на міжнародній матчевій зустріч U18 у приміщенні на дистанції 3000 метрів (14.03,18 хв).

Найкращий тренер/тренерка року

Геннадій Зуєв – тренер стрибуна у висоту Андрія Проценка, переможця етапу “Діамантової ліги”, чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій та чемпіонату України.

Вадим Крушинський – тренер Марини Бех-Романчук, переможниці етапів «Діамантової ліги», серії World Indoor Tour Gold, переможниці і призерки міжнародних змагань, чемпіонки України зі стрибків у довжину.
Ірина Пустовойт – тренер Юлії Левченко (переможниці і призерки етапів «Діамантової ліги й інших міжнародних змагань просто неба і у приміщенні, співлідерки літнього світового топлиста сезону зі стрибків у висоту) й Ірини Геращенко (призерки чемпіонату України зі стрибків у висоту та міжнародних змагань просто неба й у приміщенні).

Ігор Сташко – тренер рекордсмена України з півмарафону Богдана Івана-Городиського і володарки найвищого досягнення України з півмарафону Євгенії Прокоф’євої.

Тетяна Степанова – тренер Ярослави Магучіх, рекордсменки світу U20 у приміщенні зі стрибків у висоту, переможниці і призерки етапів «Діамантової ліги», переможниці серії World Indoor Tour Gold, лідерки світового топлиста сезону у приміщенні та співлідерки літнього світового топлиста сезону.

Найкраща команда року

Жіноча естафетна команда 4х400 метрів у складі Марії Миколенко, Аліни Логвиненко, Вікторії Ткачук і Анни Рижикової – переможниці чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (3.34,21 хв).
Чоловіча естафетна команда 4х100 метрів у складі Олександра Соколова, Еміля Ібрагімова, Станіслава Коваленка й Олександра Погорілка – срібні медалі чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (39,87 с).

Чоловіча естафетна команда 4х400 метрів у складі Олександра Погорілка, Олега Миронця, Дениса Нечипоренка та Данила Даниленка – бронзові медалі чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (3.08,53 хв).

Жіноча команда у складі Євгенії Прокоф’євої, Софії Яремчук, Ольги Скрипак і Тетяни Вернигор – дев’яте місце на чемпіонаті світу з напівмарафону.

Жіноча естафетна команда U20 4х400 метрів у складі Фаїни Кари, Марії Буряк, Світлани Жульжик і Тетяни Харащук – перемогли на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій U20 (3.43,53 хв).
«Найкраща легкоатлетка у категорії «Мастерс»

Віра Зозуля (45+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановила національний рекорд зі спортивної ходьби на 3000 метрів у приміщенні у віковій категорії Ж45+ (16.03,04 хв); перемогла у змаганнях ветеранів на чемпіонаті України зі спортивної ходьби, подолавши 3 км за 17.03 хв.

Тетяна Сорокіна (65+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановила національний рекорд у приміщенні з бігу на 800 метрів у віковій категорії 65+ (3.20,84 хв).
Антоніна Ткачук (80+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановила національний рекорд у приміщенні з бігу на 400 метрів у віковій категорії 80+ (2.18,69 хв).
«Найкращий легкоатлет у категорії «Мастерс»

Володимир Бохонський (80+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановив національні рекорди (80+) у приміщенні з бігу на 800 м (3.42,15 хв) і 1500 м (7.13,34 хв).

Іван Файчак (80+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановив національні рекорди (80+) у приміщенні у трьох дисциплінах: 60 м з/б (13,26 с), стрибки у довжину (3,49 м) і висоту (1,10 м).

Олег Федорко (65+) – на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні у категорії «Мастерс» встановив світовий рекорд зі стрибків у висоту у приміщенні у віковій категорії 65+ (1,73 м).

Система Orphus