Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині суд присяжних засудив вбивцю літньої жінки до довічного позбавлення волі

Суд присяжних Хорольського районного суду Полтавської області проголосив вирок за фактом умисного вбивства літньої жінки, скоєного в липні 2019 року у Гадячі.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Полтавської обласної прокуратури.

За даними слідства, житель одного із сіл Гадяцького району, 1983 року народження, будучі п’яним, напав на 76-річну пенсіонерку, яка самотньо проживала в приватному будинку на околиці міста. Для того, щоб жінка не чинила опір, нападник завдав їй ногами і кулаками понад шістдесят ударів.

Пересвідчившись у смерті господарки оселі, зловмисник почав шукати цінні речі, у процесі чого його виявив син потерпілої, котрий приїхав провідати матір. Працівники поліції, які оперативно прибули на виклик, знайшли нападника у заростях, прилеглих до садиби, де він намагався заховатися.

Під час досудового розслідування чоловік повністю заперечував свою вину, показання давати відмовився. На підготовчому судовому засіданні заявив клопотання про розгляд справи судом присяжних.

“За результатами змагального процесу суд у складі двох професійних суддів та трьох присяжних, не пов’язаних із професійною діяльністю у сфері кримінального судочинства, визнав чоловіка винним в умисному вбивстві з корисливих мотивів і розбійному нападі, поєднаному з проникненням у житло та інше приміщення (п. 6 ч. 2 ст. 115; ч. 3 ст. 187 КК України), постановивши обвинувальний вирок, за яким призначив найсуворіше покарання з передбачених законом – довічне позбавлення волі, а також застосував додаткове покарання – конфіскацію всього майна, належного обвинуваченому”, – йдеться у повідомленні.

Примітка: присяжними можуть бути громадяни України, які досягли тридцятирічного віку і постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду.

За поданням територіального управління Державної судової адміністрації України формують і затверджують списки присяжних відповідні місцеві ради. Не включаються до таких списків громадяни: визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними; які мають захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного; які мають незняту чи непогашену судимість; особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення; громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років; особи, які не володіють державною мовою; а також народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.

Система Orphus