Ви тут:
Суспільство 

На Полтавщині розробляють Регіональний план управління відходами

Як в області має працювати система управління відходами, обговорювали на круглому столі у Полтавській ОДА. Представники органів влади, місцевого самоврядування, організації GIZ, громадських організацій, науковці представили своє бачення викликів і перспектив галузі на трьох рівнях управління – національному, регіональному й місцевому.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

“Для Полтавщини дуже важливий етап – розробка системи управління відходами й відповідного стратегічного документа – Регіонального плану управління відходами в області. Він дозволить на середньостроковий період визначити напрямки, за якими рухатимемося. Для нас важливо, що співпраця відбувається із залученням широкого кола фахівців. Регіональний план – документ, який поетапно напрацьовуємо разом із професійною спільнотою науковців, із залученням іноземних експертів, за підтримки організації GIZ. Ставимо собі за мету, щоб це був найкращий план в Україні і його можна було реалізувати на 100 відсотків. Уже на етапі розробки документа залучаємо й громади, адже вони також втілюватимуть заходи, передбачені в плані, на місцях”, – розповів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

Долучилися до створення Регіонального плану фахівці організації GIZ, які вже працюють із громадами області, допомагають їм розробляти місцеві плани поводження з відходами. Над стратегічним документом для Полтавщини вони працюватимуть у межах глобального проєкту “Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля”.

“Проєкт впроваджується одночасно в різних державах світу, загалом сприяє створенню “зеленої інфраструктури” в країнах-партнерах. В Україні його специфіка – допомагати в розробці та впроваджені регіональних і місцевих планів управління відходами. Це наше основне завдання на Полтавщині. Специфікою нашої роботи є також використання інструментарію міжмуніципального співробітництва. У межах реалізації ініціативи відбувається обмін досвідом між українськими та німецькими фахівцями у цій сфері”, – розповів заступник керівника Глобального проєкту “Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля”, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини, Тарас Журавель.

Кандидат технічних наук, доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” Оксана Ілляш презентувала перший етап робіт із розробки Регіонального плану, наголосила на основних аспектах і перспективах реформування обласної системи управління відходами. Керівники громадських організацій, які працюють у відповідній сфері та долучилися до роботи, представили свої напрацювання і плани заходів проведення просвітницьких кампаній для жителів громад області.

Очільники Пирятинської, Гребінківської, Новооржицької та Чорнухинської ТГ розповіли про стан управління відходами на місцевому рівні.

“В Україні розроблені національні стратегія та план управління відходами до 2030 року. Там закладені чіткі амбіційні завдання. Наприклад, нині в Україні є 6 тисяч полігонів і сміттєзвалищ. Їх необхідно скоротити до 300. Наявність Регіонального плану враховуватимуть під час планування фінансування з державного рівня. Також регіональні плани мають велику вагу під час розгляду європейськими експертами і комісіями щодо надання фінансування проєктів”, – зазначила головний спеціаліст відділу поводження з побутовими відходами та комунального обслуговування Міністерства розвитку громад та територій Діана Новікова

Євген Греков зазначив, що зустрічі робочих груп відбуватимуться надалі. Додав, що затверджений Регіональний план дозволить ОДА реалізувати пріоритетні завдання в екологічній сфері.

Система Orphus Поделиться на fb