Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розробляють Концепцію розвитку пасажирського автомобільного транспорту

У Полтавській облдержадміністрації презентували проєкт Концепції розвитку пасажирського автомобільного транспорту області.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

“Концепція є стратегічним документом, який на основі аналізу стану пасажирських перевезень визначає проблемні питання та шляхи їх вирішення, основні засади, напрями та цілі подальшого розвитку пасажирського автомобільного транспорту в Полтавській області”, – йдеться у повідомленні.

Концепція спрямована на вдосконалення місцевої транспортної політики, яка необхідна для доповнення і коригування дії ринкових механізмів з метою забезпечення ефективного формування ринку послуг пасажирських перевезень, що відповідає суспільним інтересам.

Під системні зміни підпадає сам процес організації перевезень автомобільним транспортом та питання забезпечення пільгового перевезення, у тому числі відшкодування збитків за безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян. Внаслідок укрупнення районів області докорінно зміниться обласна транспортна мережа пасажирських перевезень.

У результаті укрупнення районів можуть виникнути проблемні питання. Йдеться про відсутність перевізників, відсутність компенсації витрат автомобільним перевізникам за перевезення пільгових категорій населення та складний процес передачі повноважень з організації пасажирських перевезень автомобільним транспортом новоствореним адміністративно-територіальним одиницям. Тож, враховуючи проблемні питання, що стримують розвиток пасажирського автомобільного транспорту області, визначено основні напрями розвитку пасажирських перевезень:

1. Оптимізація маршрутної мережі області з інтегруванням нових маршрутів, запропонованих новоствореними районами та територіальними громадами.

2. Впровадження нових технологій та інтелектуальних транспортних систем для здійснення контролю пасажирських перевезень автомобільним транспортом та поліпшення якості надання транспортних послуг: запровадження системи диспетчеризації на базі GPS-моніторингу транспорту та автоматизованої системи обліку оплати проїзду (електронний квиток).

3. Удосконалення механізму компенсації за перевезення пільгових категорій населення та тарифної політики в галузі пасажирських перевезень.

4. Поступове оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень.

Реалізація визначених Концепцією напрямів і заходів розвитку пасажирських перевезень автомобільним транспортом в цілому дозволить забезпечити:

1. Покращення якості пасажирських перевезень та створення безпечних і комфортних умов для перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування в області.

2. Створення конкурентного середовища на ринку пасажирських перевезень автомобільним транспортом.

3. Дотримання прав автомобільних перевізників та пасажирів, у тому числі пільгових категорій.

4. Цифровізацію сфери пасажирських перевезень автомобільним транспортом.

5. Посилення ролі новостворених адміністративно-територіальних одиниць в організації функціонування пасажирського автомобільного транспорту.

Фото: fakty

Система Orphus Поделиться на fb