Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують побудувати три сміттєпереробні комплекси

У 2017 році у Полтавській області затвердили комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами. Вона враховує головні положення субрегіональної стратегії.

Було сформовано 5 субрегіонів — Полтавський, Південний, Північно-Західний, Центральний, Північно-Східний. Програмою передбачалось проведення таких заходів, як розробка нових схем з санітарної очистки населених пунктів, рух сміттєприбиральної техніки, ліквідація несанкцінованих звалищ.

У результаті, ми побачили, що в жодному районі запланованих заходів в повному обсязі не виконали, через відсутність коштів на фінансування у місцевих бюджетах. Зараз, переважно, міста і районні центри мають розроблені схеми санітарної очистки”, – розповів заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева.

У Полтавській області щорічно утворюється близько 1,7 млн куб. м. твердих побутових відходів, які захоронюють на звалищах і полігонах. В області налічується 556 організованих звалищ, з яких тільки 6 мають статус полігонів ТВП. Переважна кількість звалищ створені і функціонують без належних документів.

На Полтавщині є три сортувальні лінії — дві у Гадяцькому районі, одна – в Шишацькому.

Однак стратегія поводження з відходами в області передбачає залучення інвестицій.

Згідно з комплексною програмою, передбачено будівництво трьох комплексів сміттєпереробки. Вартість такого комплексу може складати від 44 до 110 млн євро залежно від технологій. Це питання можна вирішити тільки за рахунок коштів міжнародних інвестицій. Але для цього їм потрібно запропонувати земельну ділянку, згоду громади”, – розповів Едуард Рева.

В перспективі такий завод можна побудувати у Горішніх Плавнях, Пирятині та Полтаві.

У Горішніх Плавнях вже знайшли інвестора, з ним працюють. І є можливість збудувати сміттєпереробний завод. У Пирятині є виділена земельна ділянка. Зараз завершується приведення до ладу звалища, щоб перевести його у статус полігону. Пирятинська громада планує залучити міжнародного інвестора. У Полтаві створили робочу групу, розглядали три земельні ділянки. Але завжди виникають проблемні питання. Перспективною залишилась ділянка біля Макухівського сміттєзвалища. Але потрібно працювати з Полтавською громадою”, – резюмував Едуард Рева.

Також зазначив, що зараз вже потрібно розробляти нову програму поводження з твердими побутовими відходами, враховуючи регіональний план і новий адміністративно-територіальний устрій.

Щодо нового регіонального плану управління відходами Полтавської області, то іноземні експерти будуть працювати разом з науковцями Національного університету “Полтавська політехніка”. Цей документ буде представлений на опрацювання і затвердження Полтавською обласною радою. На основі цього документу буде розроблятись нова програма поводження з відходами до 2030 року”, – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

Система Orphus Поделиться на fb