Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині лише 33% об’єктів передані у власність громад, – Мінрегіон

За даними Мінрегіону, у Полтавській області 33% об’єктів громади вже взяли на баланс. По 71 % об’єктів прийняті рішення районних рад про передачу об’єктів.

Про це повідомили у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

Нагадаємо, у Полтавській ОДА розпочалася серія нарад з питань здійснення координації та контролю за передачею комунального майна до територіальних громад. 

За законом, соціально важливі об’єкти спільної власності територіальних громад району – заклади освіти, культури, охорони здоров’я та інші – мають бути передані у комунальну власність територіальних громад та відповідно фінансуватися за рахунок коштів їх бюджетів.

Читайте також: На Полтавщині триває реорганізація районних державних адміністрацій

За даними Мінрегіону, загалом по 55% об’єктів вже прийняті рішення територіальних громад (надання згоди) про взятття цих закладів на баланс. Лідером у цьому процесі є Житомирська область, де станом на 5 січня 2021 року передано майже 100% об’єктів.

Нагадаємо, заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода наголошував, що майно має бути передане у комунальну власність громад до 1 січня 2021 року. 

За даними моніторингу Мінрегіону, одні з найвищих показників передачі об’єктів мають Дніпропетровська (93%) та Чернівецька (91%) області. Активно працюють також територіальні громади Запорізької (83%), Тернопільської (84%) і Черкаської (89%), областей.

Погодити процедуру передачі більш як половини об’єктів вдалося громадам Волинської (79%), Івано-Франківської (74%), Миколаївської (74%), Херсонської (71%), Рівненської (66%) і Сумської (64%), Львівської (60%) областей.

Система Orphus Поделиться на fb