Ви тут:
Суспільство Україна 

На Миколаївщині збудують головну базу ВМС ЗС України, –  Неїжпапа

Для ВМС ЗС України будуть побудовані нові бази в Очакові, Бердянську та порту “Південний”.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа, інформує АрміяInform.

У 2020 році ВМС ЗСУ від інших державних структур отримали гідротехнічні споруди й землю на узбережжі для будівництва військово-морських баз поблизу Очакова і в Бердянську.

“Перший крок, що пов’язаний з передачею земельних ділянок й гідротехнічних споруд Міністерству оборони, найбільш складний та тривалий. Його вже зроблено, рухаємось далі. Поки можу сказати, що в районі Очакова буде головна база. У Бердянську на Азовському морі вже проведено деякі роботи з розчищення й підготовки території під будівництво”, – розповів Олексій Неїжпапа.

За його словами, завдяки кредиту від Великої Британії, про який домовилися керівники наших двох держав, можна буде, зокрема, розвивати берегову інфраструктуру майбутньої бази “Схід” та головної бази.

Також ВМС ЗСУ отримали для своїх потреб причал у морському порту “Південний”.

“У цьому порту з часів його заснування військових взагалі ніколи не було. Співпрацю з адміністрацією як порту, так і розташованого неподалік Одеського припортового заводу налагоджено, взаєморозуміння досягнуто. Для нас це стане можливістю розмістити в порту “Південний» дивізіон патрульних катерів типу “Айленд”, – пояснив контрадмірал.

У “Південному” також розміститься побудований у 2020 році на замовлення Міністерства оборони плавучий причал. Його вартість 23 мільйони гривень.

“Споруда з надміцного бетону на воді має 57 метрів завдовжки й розміститься також у порту “Південний”, що дозволить збільшити кількість кораблів, які зможуть там базуватися. Розраховуємо на ще один такий причал у 2021 році. Таким чином повністю вдасться забезпечити стоянку майбутнього дивізіону”, – заявив Олексій Неїжпапа.

Фото: АрміяInform

Система Orphus