Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Минулого року медзаклади Полтавщини придбали більшу кількість обладнання, ніж було заплановано, – Лисак

За результатами виконання Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я  заклади охорони здоров’я обласного значення профінансовані на 630 681,6 тис. грн, тобто на 99,3% від плану.  За рахунок економії коштів у 2020 році медзаклади придбали більшу кількість обладнання, ніж було заплановано на початок року. 

Про це розповів на апаратній нараді директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, повідомили в облдержадміністрації.

“Ця програма була прийнята з метою поліпшення якості надання та доступності спеціалізованої медичної допомоги населенню області, матеріально-технічної бази та необхідності створення сприятливих умов для здійснення модернізації галузі охорони здоров’я, – зазначив Віктор Лисак. – За рахунок коштів обласного бюджету було забезпечено фінансування та співфінансування поточних видатків і оновлення матеріально-технічної бази, проведення капітальних ремонтів, реставрацій та реконструкцій лікарень. Загальний обсяг передбачених видатків на 2020 рік у рамках реалізації Програми на становить 635 110,1 тис. грн.”.

Напрям ,,Забезпечення належного функціонування та співфінансування поточних видатків комунальних закладів охорони здоров’я, інші заходи у сфері охорони здоров’я” (оплата комунальних послуг та енергоносіїв, придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, медикаментів та перев’язувальних матеріалів, продуктів харчування, оплата послуг (крім комунальних), видатки на відрядження, окремі заходи з реалізації державних (регіональних) програм, виплата пенсій і допомог, інші виплати населенню та поточні видатки) профінансовано на суму 503 309,4 тис. грн (99,3% від плану).

Напрям ,,Забезпечення розвитку комунальних закладів охорони здоров’я ” (придбання обладнання і предметів довгострокового користування, проведення капітальних ремонтів, реконструкцій та реставрацій) профінансовано на суму 127 372,2 тис. грн (99,3% від плану).

Читайте також: 11 лікарень Полтавщини отримають 216 кисневих балонів чеського виробництва

Найбільший відсоток виконання забезпечено щодо наступних заходів Програми:

  • медична реабілітація та надання амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медичних допомог за напрямами: терапія, ортопедія, порушення опорно-рухового апарату, планування сім’ї та репродукції людини – 12 913,0 тис. грн (99,9% від плану);
  • лікування, профілактика та діагностика осіб, які страждають на психічні та психоневрологічні розлади, – 78 076,8 тис. грн (99,9% від плану);
  • лікування осіб із психічними та поведінковими розладами унаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії – 2 884,5 тис. грн (99,9 від плану);
  • надання амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги пацієнтам за напрямом дерматовенерологія – 4 097,8 тис. грн (99,9% від плану);
  • надання спеціалізованої багатопрофільної стаціонарної медичної допомоги ветеранам війни – 33 159,9 тис. грн (99,9% від плану);
  • надання медичної допомоги дітям із нехірургічними (соматичними) захворюваннями в санаторіях за напрямами: захворювання опорно-рухового апарату, неврологія, ревматологія, фтизіатрія – 17 091,4 тис. грн (99,9%).

Кошти обласного бюджету в рамках виконання Програми на придбання обладнання та предметів довгострокового користування профінансовані на 99,6% (120 526,6 тис. грн). За рахунок вказаних видатків, а також у зв’язку з економією коштів за результатами закупівель через систему Prozorro закуплено близько 400 одиниць медичного та іншого обладнання, у тому числі для здійснення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 та лікування пацієнтів із зазначеним діагнозом (рентгенівські пересувні діагностичні апарати, системи киснепостачання (газифікатори), апарати штучної вентиляції легень тощо).

Крім того, підприємствами проведено закупівлі комп’ютерної техніки з метою забезпечення функціонування Медичної інформаційної системи. Завершені роботи та розрахунки щодо 5 об’єктів реконструкції та 5 – капітального ремонту.

Система Orphus Поделиться на fb