Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ планує вдосконалити алгоритм лікування серцево-судинних захворювань

Міністерство охорони здоров’я України у новій Програмі медичних гарантій на 2021 рік удосконалить процес надання медичної допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов. 

“Серцево-судинні захворювання — основна причина смертності в Україні. Лише за 2019 рік було проліковано 2 622 210 пацієнтів із таким діагнозом. Померла 138 341 людина. МОЗ вже провів велику роботу, аби зробити медичні послуги для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями якіснішими. Цього року МОЗ удосконалить процес надання медичної допомоги таким пацієнтам. Зокрема, будуть визначені способи та методи надання медичної допомоги”, — зазначив Степанов. 

Так, у новій Програмі медичних гарантій буде проведено розмежування у разі оплати за проліковані випадки із стентуванням та без стентування, а також збільшено тариф. Наразі Міністерство охорони здоров’я розробляє проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2021 році”. Для прикладу, за надання медичної допомоги людині  при гострому інфаркті міокарда в стаціонарних умовах із проведенням стентування держава заплатить 32 299 гривень. 

Максим Степанов також повідомив, що у 2020 році  надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах та надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда віднесені до пріоритетних послуг та встановлено підвищений тариф.

Система Orphus Поделиться на fb