Ви тут:
Суспільство 

МОЗ надало рекомендації щодо дотримання правил карантину у церквах і храмах

Цьогоріч Різдво проходить без суворих обмежень: церкви і храми не будуть закривати, але вірянам не слід забувати про карантинні обмеження, та підійти до звичних ритуалів відповідально.

У Центрі громадського здоров’я нагадують, що люди старші 60 років перебувають у групі найбільшого ризику — їм необхідно залишатися вдома й не наражатися на небезпеку.

“Кожен може долучитися до богослужіння переглядаючи онлайн трансляції вдома, аби уникнути великих скупчень людей”, – радять у ЦГЗ.

Якщо ви будете відвідувати богослужіння, дотримання простих рекомендацій може уберегти вас і ваших близьких:

– Одягайте маску, слідкуйте, щоби маска закривала й ніс, і рот.

– Дотримуйтесь гігієни: користуйтеся антисептиками з вмістом не менше 60 % спирту, не торкайтесь обличчя, особливо очей, рота, носа; дотримуйтесь етикету кашлю: кашляйте та чхайте в згин ліктя чи одноразову хустинку;

– Дотримуйтесь фізичної дистанції — релігійні заходи можуть проходити в приміщенні за умови присутності більше однієї особи на 5 кв. метрів, на відкритому повітрі за умови дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

– Якщо ви або ваші близькі мають симптоми грипу або COVID-19, залишайтеся вдома.

– У храмах необхідно посилити заходи протиепідемічної безпеки, використовувати засоби дезінфекції, зокрема для підтримання чистоти ікон та інших святинь.

– Дотримуватися правил гігієни під час причастя і подавати часточки з дискоса в руки. Для обтирання губ слід використовувати одноразові серветки, а для запивки — одноразовий посуд.

– Достатнім виявом шанування святинь (хреста, ікон, святих мощей) є поклон перед ними, без цілування.

– Допускати практику загальної сповіді.

– Колядникам варто дотримуватися всіх обов’язкових норм — носити маску, дотримуватися правил особистої гігієни, фізичної дистанції та не заходити до будинків, а перебувати на вулиці.

Система Orphus Поделиться на fb