Ви тут:
Освіта Суспільство 

МОН запустив безкоштовний онлайн-курс для вчителів української мови, які викладають у класах з мовами навчання нацменшин

Міністерство освіти і науки спільно з Проєктом фінської підтримки реформи української школи “Навчаємось разом” (“Learning Together”) запустили безкоштовний онлайн-курс “Викладання української в класах із навчанням мовами національних меншин”.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Перші два модулі курсу вже доступні за посиланням. Онлайн-курс допоможе знайти відповіді на питання:

  • як підготуватися до початку вивчення мови;
  • які фактори впливають на засвоєння другої мови;
  • якими є особливості планування навчання з фокусом на учня;
  • як виконати вимоги до обов’язкових результатів навчання.

Онлайн-курс “Викладання української в класах із навчанням мовами національних меншин” є безкоштовним. Він складається з 6-ти модулів, додаткових матеріалів, тестів і практичних завдань. Усі слухачі, які пройдуть його до кінця та успішно складуть фінальне тестування, отримають сертифікат.

Нагадаємо, з 2025 року українська стане обов’язковою мовою ЗНО.

Курс присвячено, зокрема, особливостям викладання української мови для учнів закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин. Так, за допомогою курсу слухачі навчаться правильно організувати навчання, обирати ефективну стратегію планування уроків, створювати сприятливе середовище для вивчення другої мови, а також працювати з викликами, із якими щодня стикаються учителі таких закладів.

Курс розроблений проєктом «Навчаємось разом» спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за фінансової підтримки Європейського Союзу й Міністерства закордонних справ Фінляндії та підтримки Міністерства освіти і науки України.

Нагадаємо, Фінляндія є ключовим партнером у розвитку освітніх ініціатив, а фінський досвід є взірцем для шкільної реформи в Україні. Про це заявив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Фінляндській Республіці Ольгою Дібровою.

Система Orphus Поделиться на fb