Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

МОН надало роз’яснення щодо набору до 10-11 класів

Міністерство освіти і науки звертає увагу на те, що жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.

Заходи з удосконалення освітньої мережі, що здійснюються впродовж останнього часу органами місцевого самоврядування у зв’язку з реалізацією адміністративно-територіальної реформи та відповідно до перспектив упровадження з 2027 року профільної освіти, спрямовано на суттєве покращення якості та ресурсного забезпечення освіти, зокрема в сільській місцевості, повідомляють у пресслужбі МОН.

Як свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання, чим більш потужною і ресурсозабезпеченою є школа, тим більш успішними є її випускники. Доступ до якісної освіти напряму залежить від ефективності освітньої мережі. Вона, зокрема, є найбільш ефективним інструментом боротьби з нерівністю та дискримінацією у сфері освіти.

Під час формування спроможної мережі братиметься до уваги:

-потреба в забезпеченні всіх складових освітнього процесу;

-розташування закладів з урахуванням місця проживання учнів;

-можливості транспортної системи;

-підвезення до закладів освіти;

-прогноз демографічної ситуації впродовж найближчих 5 років;

-рівень забезпеченості педагогічними кадрами;

-відповідність ресурсного забезпечення закладів освіти сучасним вимогам;

-інформація про результативність та ефективність їх діяльності;

-можливість використання матеріально-технічних, кадрових і фінансових ресурсів;

-підвищення ефективності освітнього процесу та інших факторів.

Зарахування до 10-х класів закладів загальної середньої освіти цьогоріч, як і минулого року, відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів цього ж закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

Система Orphus