Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

МОН надало роз’яснення щодо набору до 10-11 класів

Міністерство освіти і науки звертає увагу на те, що жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.

Заходи з удосконалення освітньої мережі, що здійснюються впродовж останнього часу органами місцевого самоврядування у зв’язку з реалізацією адміністративно-територіальної реформи та відповідно до перспектив упровадження з 2027 року профільної освіти, спрямовано на суттєве покращення якості та ресурсного забезпечення освіти, зокрема в сільській місцевості, повідомляють у пресслужбі МОН.

Як свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання, чим більш потужною і ресурсозабезпеченою є школа, тим більш успішними є її випускники. Доступ до якісної освіти напряму залежить від ефективності освітньої мережі. Вона, зокрема, є найбільш ефективним інструментом боротьби з нерівністю та дискримінацією у сфері освіти.

Під час формування спроможної мережі братиметься до уваги:

-потреба в забезпеченні всіх складових освітнього процесу;

-розташування закладів з урахуванням місця проживання учнів;

-можливості транспортної системи;

-підвезення до закладів освіти;

-прогноз демографічної ситуації впродовж найближчих 5 років;

-рівень забезпеченості педагогічними кадрами;

-відповідність ресурсного забезпечення закладів освіти сучасним вимогам;

-інформація про результативність та ефективність їх діяльності;

-можливість використання матеріально-технічних, кадрових і фінансових ресурсів;

-підвищення ефективності освітнього процесу та інших факторів.

Зарахування до 10-х класів закладів загальної середньої освіти цьогоріч, як і минулого року, відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів цього ж закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

Система Orphus Поделиться на fb