Ви тут:
Суспільство Україна 

Місія МВФ відновила перегляд програми співпраці з Україною

Місія Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду (МВФ) з питань першого перегляду програми для України у форматі stand-by відновила роботу 11 січня.

Про це інформує Еспресо.TV з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Місія … сьогодні відновлює свою роботу зустрічами з представниками влади”, – йдеться у відповіді представництва МВФ в Україні на запит агентства.

У представництві нагадали, що місія проводить дистанційне обговорення з владою України останніх актуальних економічних подій, а також заходів та реформ, необхідних для завершення першого перегляду.

“Місія працювала 21-23 грудня минулого року в онлайн-режимі, після чого була взята перерва на свята. 9 червня 2020 року МВФ затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на 3,6 млрд СПЗ (близько $5 млрд) з негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу. Після виділення першого траншу було заплановано чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також червня 2021 року. Розміри першого і другого траншу – по $700 млн, третього – $560 млн, четвертого – $980 млн. За даними джерел агентства Інтерфакс-Україна, програма stand-by фактично була поставлена “на паузу” через дії української сторони, які поставили під сумнів базові принципи співробітництва по програмі. Однак заяви президента України Володимира Зеленського про прихильність реформам і боротьбі з корупцією і ряд конкретних дій, у тому числі прийняття держбюджету-2021 і відновлення організаційної структури Національного банку України, дозволили заявити про місію”, – йдеться у повідомленні.

Фото: “Економічна правда”

Система Orphus