Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінрегіон запрошує до участі в обговоренні введення антикорупційних запобіжників на ринку містобудування

Наразі на сайті Мінрегіону триває обговорення та аналіз регуляторного впливу проєкту постанови, якою будуть внесені зміни до регуляторних актів в сфері будівництва. Цією постановою будуть введені основні антикорупційні запобіжники на ринку містобудування.

Про це йдеться на сайті Мінрегіону.

Йдеться про проєкт постанови «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення діяльності органів державного архітектурно-будівельного  контролю та нагляду». Цей документ змінить деякі регуляторні акти у сфері будівництва щодо ліцензування, дозвільних документів, прийняття об’єктів в експлуатацію, визначення порядку ведення контролю та нагляду.

«Мінрегіон вже отримав більше десятка пропозицій від фахівців, органів місцевого самоврядування, бізнесу. На цьому тижні міністерство ще приймає пропозиції», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Серед найбільш обговорюваних питань – чек-лист здійснення планової та позапланової перевірки суб’єкта містобудування, що має право вимагатися під час здійснення перевірки. У даному питанні необхідно з одного боку захистити ринок від надмірного державного контролю, а з іншого – запобігти можливим зловживанням недобросовісних забудовників.

Ще одне питання – відновлення ліцензування для господарської діяльності з будівництва об’єктів. Адже саме наявність ліцензії є підтвердженням здатності забудовника виконувати будівельні роботи.

Нагадаємо, у грудні 2020 року вже набрали чинності дві постанови, необхідні для завершення реформи містобудування, які були ініційовані Мінрегіоном.

Постанова КМУ № 1339 від 16 грудня 2020 р. відновила дію постанови №553 «Про порядок Здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Відтепер у органів місцевого самоврядування знову є повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

Постанова КМУ № 1340 від 23 грудня 2020 р. «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду» передбачає ліквідацію Державної інспекції містобудування і Державної сервісної служби містобудування. При цьому створюється Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ), як центральний орган виконавчої влади, що здійснюватиме архітектурно-будівельний контроль і нагляд у сфері містобудування без дозвільно-реєстраційних функцій.

Перейти до вмісту