Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Медична допомога у госпіталях ветеранів війни: які послуги можна отримати безоплатно

Договори з Національною службою здоров’я України уклали 25 госпіталів ветеранів війни. На загальну суму 722,7 млн грн.

Про це повідомили у НСЗУ.

З 1 квітня 2020 року на нову систему фінансування перейшли медзаклади, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу. Зокрема, і ті госпіталі, які відповідали вимогам для контрактування з НСЗУ. Для укладення договору за кожним пакетом медичних послуг заклад має відповідати певним вимогам. Вони стосуються, зокрема, наявності сучасного  обладнання для лікування та діагностики, кваліфікованого медичного персоналу тощо.

На сьогодні 25 госпіталів ветеранів війни мають укладений договір з НСЗУ. На загальну суму 722,7 млн грн. Станом на 25 січня, у рамках Програми медичних гарантій за 2020 рік, НСЗУ виплатила цим закладам понад 602 млн грн.

Переважно за договором з НСЗУ госпіталі надають послуги стаціонарної допомоги без хірургічних втручань (зокрема, медичну допомогу пацієнтам з COVID-19), амбулаторні послуги, реабілітацію пацієнтів з ураженням нервової системи або опорно-рухового апарату та інші.

Ветерани потребують особливої уваги у сфері надання медичної допомоги. Тому НСЗУ працюють над вирішенням проблем та забезпеченням потреб кожного пацієнта.

Зокрема, У Програмі медичних гарантій на 2021 рік передбачені медичні послуги з реабілітації у межах трьох пакетів: «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату», «Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи» та амбулаторна медична допомога, що включає медичну реабілітацію.

Зазначу, що реабілітація у гострому періоді захворювання є частиною послуги стаціонарного лікування. Крім того, ветерани зможуть отримувати медичні  послуги, які надаватимуть мобільні мультидисциплінарні команди з охорони психічного здоров’я.

Система Orphus Поделиться на fb