Ви тут:
Суспільство Україна 

Кремінь пояснив, хто першочергово складатиме іспит з української мови

Уповноважений із захисту україської мови Тарас Кремінь раніше повідомляв, що кандидати у депутати та міністри будуть складати іспит з української мови. 

Така норма закону набуде чинності 16 липня 2021 року. 

Нині Тарас Кремінь в ефірі одного з телеканалів додав, що іспит з української мови насамперед складатимуть усі, хто претендуватиме на державну службу. А також особи, які набувають громадянство, пише Еспресо.

“Це будуть і міністри, і чиновники, керівники обласних державних, районних адміністрацій, держпідприємств, прокурори. Тобто ті, хто займатиметься безпосередньо діяльністю, пов’язаною з державною владою. Стосовно іншої категорії – це і ті громадяни, які набувають громадянства. Це громадяни інших країн, які склавши державний іспит, мають право отримати громадянство нашої держави”, – сказав мовний омбудсмен.

Разом з тим, деякі категорії не складатимуть іспит у 2021 році.

“Звичайно, будуть і ті категорії, які не складатимуть, принаймні у 2021 році, можливо, будуть якісь зміни до закону. Це стосується насамперед депутатів, така вже норма закону, нічого не поробиш, і правоохоронні структури”, – зазначив Кремінь.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року мовою обслуговування споживачів буде виключно українська. Це означає, що у супермаркеті, інтернет-магазині, кав’ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці – обслуговування має бути українською мовою. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою. У шкільних секціях та гуртках викладати повинні також виключно українською мовою. 

Система Orphus Поделиться на fb