Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Кіберполіція викрила чоловіка, який створив онлайн-обмінник з обігом понад 100 млн грн

Фігурант створив та адміністрував онлайн-обмінник електронних валют. На ресурсі чоловік здійснював фінансові операції із забороненими в Україні грошима російських платіжних систем. Оборот грошової маси за час діяльності онлайн-обмінника склав понад 100 мільйонів гривень.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту кіберполіції.

Правопорушення викрили працівники кіберполіції в Харківській області спільно зі слідчими поліції регіону.

Встановлено, що 45-річний місцевий житель у 2017 році створив сайт з надання послуг онлайн-обміну електронних грошей та криптовалюти. На ресурсі здійснювалися фінансові операції з електронними грошима платіжних систем, які заборонені на території України. Вказані електронні платіжні системи використовувались фігурантами для протиправної діяльності та відмивання коштів, здобутих злочинним шляхом, у зв’язку із неможливістю відстеження їх походження правоохоронцями.

Поліцейські провели обшук у чоловіка вдома. Було вилучено комп’ютерну техніку, термінали мобільного зв’язку, платіжні картки, а також  близько 900 тисяч гривень готівкою.  На вилучене майно накладено арешт.

Проведено чотири комп’ютерно-технічні експертизи, за висновками яких підтверджено злочинну діяльність.

“Фігуранту оголошено про підозру у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) Кримінального кодексу України. Досудове слідство триває. Процесуальне керівництво у справі здійснює Харківська обласна прокуратура”, – йдеться у повідомленні.

Фото: кіберполіція

Система Orphus