Ви тут:
Суспільство Україна 

Харківські військові медики борються за здоров’я пораненого воїна ООС

Низку надскладних операцій за шість днів провели харківські військові медики, рятуючи життя пораненому воїну операції Об’єднаних сил. Десятки найкращих цивільних і військових лікарів країни цілодобово консультували чи брали безпосередню участь у хірургічному втручанні. В результаті — все найстрашніше позаду й життю військовослужбовця ЗСУ нічого не загрожує.

Про це інформує АрміяInform.

“Хлопець прибув до Військово-медичного клінічного центру Північного регіону ввечері 29 грудня, — каже провідний терапевт ВМКЦ ПнР підполковник Сергій Шипілов. — На Донбасі він зазнав украй важких поранень живота, ушкоджень кількох органів грудної клітки, магістральних кровоносних судин й інших пошкоджень. Величезну роботу з його порятунку на першому етапі здійснили колеги з військового мобільного госпіталю ООС. Потім його евакуювали до нашого медцентру”.

Після прибуття до Харкова пораненого пацієнта негайно оточили увагою і визначилися з подальшою тактикою порятунку.

“Буквально по хвилинах ми спланували свою роботу. Важкий шок, критичне порушення гомеостазу пораненого поставили перед нами чимало складних клінічних питань. Надання допомоги пораненому тривало під керівництвом генерал-майора медичної служби Ігоря Хоменка. Він є провідним фахівцем у лікуванні бойової травми живота й вогнепальних поранень печінки. Пізніше Ігор Петрович прибув у Харків і провів надскладну операцію, що було корисно й для наших лікарів”, — уточнив підполковник Сергій Шипілов.

За словами командування ВМКЦ ПнР, одночасно тривали консультації з фахівцями Інституту загальної й невідкладної хірургії імені В. Зайцева. З препаратами крові й проведенням важливої тромбоеластографії дуже допоміг Харківський обласний центр служби крові, де донорами постійно є військовослужбовці Харківського гарнізону.

“У результаті злагоджених спільних дій ми змогли підготувати пораненого до етапної операції. Нині ми виграли бій за життя воїна, але продовжуємо боротьбу за його здоров’я. До речі, він батько двох дітей і до того ж виховує їх сам. Тож він як на фронті, так і в тилу є справжнім героєм”, — вважає підполковник Сергій Шипілов.

Фото: Сергія Шипілова

Дмитро Горбунов Кореспондент АрміяInform

Система Orphus