Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Керівники “Полтававодоканалу” та “Полтаватеплоенерго” обґрунтовували депутатам Полтавської облради встановлені тарифи

Сьогодні, 27 січня, на засіданні робочої групи депутатів Полтавської обласної ради щодо вивчення обґрунтованості встановлених тарифів доповіли керівники КП ПОР “Полтававодоканал” та ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго”.

Зокрема, робоча група заслухала звіти керівників щодо основних складових тарифів, збільшень їх вартості.

“Сьогодні перше засідання нашої робочої групи, на якому ми відпрацьовуємо механізм роботи. Маємо дати відповідні доручення директорам комунальних підприємств та керівникам профільних департаментів. Тарифи наразі – одна з найбільш актуальних тем. Питання складне, на жаль, заполітизоване. Наше завдання – розібратися з тарифами і донести населенню максимально зрозуміло: чому ми маємо саме такі цифри. Ми маємо зробити все для того, щоб населення було спроможне платити за послуги комунальних підприємств. А з іншого боку ми не повинні заганяти підприємства у збитки”, – сказав голова робочої групи, заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко.

За словами директора “Полтававодоканалу” Василя Воротинцева, 35% у собівартості води є електроенергія, ще 36-37% – це заробітна плата. Саме через збільшення вартості цих складових, у першу чергу, з 1 січня 2021 року (за рішенням НКРЕКП) здорожчала і вода. Зокрема, тарифи на послуги централізованого водопостачання підвищилися на 29 млн грн, а на послуги централізованого водовідведення – на 23 млн грн.

“Зараз у магазинах 5 літрів води коштує близько 25 грн. А куб нашої артезіанської води, яка є не гіршою, наразі коштує 15 грн. Тарифи, які сьогодні прийняті, не достатні для 100% беззбиткової роботи підприємства”, – наголосив гендиректор “Полтававодоканалу” Василь Воротинцев.

Він також зауважив, що готує звернення до депутатів Полтавської обласної ради щодо обґрунтованості тарифів на водопостачання та водовідведення. При цьому наголосив: при вирішенні питання щодо зміни тарифів це потрібно обов’язково погодити з НКРЕКП, щоб уникнути штрафів, які можуть накласти на підприємство.

У свою чергу керівник “Полтаватеплоенерго” Олександр Олексенко розповів, що тарифи змінюються, у першу чергу, через значне зростання вартості розподілу природного газу, вартості самого газу, води, електроенергії, розподілу електроенергії та інших складових. Сьогоднішній тариф є збитковий і призводить до виникнення заборгованості майже з усіх вище перерахованих послуг. Це стосується і заробітної плати.

“Мінімальна зарплата зросла. Тож, відповідно до законодавства, підприємство має перерахувати всім своїм співробітникам оплату праці. Тому цього року підприємство вимушене було працювати 3-4 дні щотижня. Ми готові надати всі обрахунки. Запрошуємо депутатів на підприємство для ознайомлення. Очікуємо час та дату зустрічі”, – сказав Олександр Олексенко.

Запросив на підприємство членів робочої групи і гендиректор “Полтававодоканалу”, щоб вони мали можливість більш детально ознайомитися з документами щодо формування тарифу.

Система Orphus Поделиться на fb