Ви тут:
Суспільство Україна 

Іран передав Україні проєкт технічного звіту про збиття літака МАУ, – МЗС

Іран передав Україні проєкт технічного звіту про катастрофу літака Boeing 737 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, збитого під Тегераном 8 січня 2020 року.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає інформує Еспресо.TV.

За його словами, Україна отримала документи 31 грудня.

“Проєкт звіту ми отримали 31 грудня, як то кажуть, під ялинку. Маємо 2 місяці на коментарі та зауваження. Це досить важливий етап для подальшого руху вперед, без якого було б неможливо домогтися виплати компенсації та загальної справедливості. Тепер слово підтверджується ділом”, – сказав Кулеба.

Міністр також наголосив, що Україна наразі не отримувала від Ірану жодних офіційних повідомлень щодо суми компенсації близьким загиблих.

“Досвід останнього року навчив нас вкрай обережно ставитися до інформації іранських медіа і, що називається, фільтрувати кожне повідомлення. Поки я не отримаю офіційну пропозицію від іранського уряду, ми не зважатимемо на жодні повідомлення в новинах щодо цифр. Закликаю українців робити так само. Навколо цього питання забагато інформаційного шуму”, – сказав Кулеба.

Довготривалість переговорного процесу між державами голова МЗС України пояснив внутрішньополітичною ситуацією в Ірані.

“Затягування можу пояснити суто внутрішньополітичними розкладами Ірану. Там не всі позитивно оцінили той факт, що держава взяла на себе відповідальність (за збиття літака – ред.). Ми в жодний спосіб не втручаємось у внутрішні справи Ірану, ми налаштовані на врегулювання цього питання. Бо це не політика, не право і не фінанси. Це питання моралі перед близькими й родичами жертв загиблих”, – додав Кулеба.

“Літак МАУ був збитий 8 січня 2020 року незадовго після зльоту з Тегерана двома ракетами класу “земля-повітря”. В результаті загинули всі 176 осіб, які перебували на борту літака. Іран взяв на себе відповідальність за збиття українського літака. 18 липня Іран передав на експертизу до Франції “чорні скриньки” зі збитого під Тегераном літака “Міжнародних авіаліній України””, – йдеться у повідомленні.

Фото з відкритих джерел

Система Orphus