Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Громадам рекомендують розглянути доцільність функціонування аптечних закладів “Полтавафарм” та їх утримання за кошти місцевих бюджетів

Депутати рекомендують територіальним громадам області розглянути питання про доцільність функціонування на їх території аптечних закладів “Полтавафарм” та можливість їх утримання за кошти місцевих бюджетів

У зв’язку із ситуацією, яка склалася на “Полтавафарм”, під час постійної комісії обласної ради  з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення депутати обговорили фінансовий та матеріальний стан підприємства та перспективи його подальшої роботи.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак повідомив присутніх про значну заборгованість підприємства перед кредиторами, податковою та працівниками — близько 40 млн грн.  На даний час у підприємства на складах немає запасів лікарських засобів. 

“Концепція створення такого підприємства досить гарна. Але, так було до того поки воно не стало збитковим. Така тенденція зберігається вже декілька років, Ми, зі свого боку, не можемо допомогти їм. АМКУ, своїм рішенням, заборонило нам надавати кошти “Полтавафарм”. У суді вже з’явилася позовна заява про визнання підприємства банкрутом. Згодом, вважаю, буде й рішення”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. 

“Полтавафарм” виконувало в області соціальну функцію. Його аптеки є у найвіддаленіших селах і вони відпускали психотропні та наркотичні лікарські засоби для амбулаторного лікування”, – повідомив Віктор Лисак. 

У 2020 році на підприємстві був проведений аудит, який показав, що з там не проводилось жодних оптимізацій для покращення його роботи та конкурентоспроможності.  Раніше в області лише “Полтавафарм” мав ліцензії на реалізацію психотропних та наркотичних лікарських засобів. Зараз цим займається і мережа аптек “Ліки Полтавщини”. 

Депутати вважають, що потрібно до цього залучати й приватні мережі, які хочуть розміщувати аптеки у лікарнях та комунальних установах. 

Розглянувши всі можливі та не можливі механізми збереження “Полтавафарм” комісія вирішила запропонувати громадам розглянути необхідність функціонування аптек на їх території.

Так, наприклад, Кременчук та Кременчуцький район звернувся до обласної ради з прохання передати на баланс аптечні заклади “Полтавафарм”, які розміщені на їх території. Вони готові до їх утримання та розглянуть можливість щодо реалізації, в цих аптеках психотропних та наркотичних лікарських засобів. Тобто отримання  на це ліцензії та дозвольних документів.

Система Orphus Поделиться на fb