Ви тут:

Гранична ціна на газ, іпотека під 7% та Закон про народовладдя: Зеленський підбив підсумки першої половини робочого тижня

Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки першої половини робочого тижня. Він назвав ключові досягнення, зокрема: встановлено граничну ціну на газ – 6 гривень 99 копійок; запущено іпотеку під 7%; схвалено законопроект про народовладдя через референдум.

Про це йдеться на сайті Офісу Президента.

“Ми виконуємо передвиборчі обіцянки”, –  наголосив Президент України Володимир Зеленський.

«Ми обіцяли у програмі зробити все, щоб у молодих українських родин голова боліла лише від одного питання: що ж саме їм обрати – квартиру в місті чи заміський будиночок», – нагадав Зеленський у своєму влозі.

Він зазначив, що цього тижня було зроблено важливий крок на шляху до цього – запущено доступну для українців іпотеку під 7% річних.

«Вважаю, що це велика перемога. Коли дехто вам каже, що за його часів показники в країні були вищі, він у цьому сенсі не бреше. Бо ще два роки тому середня ставка іпотеки в Україні була 21%. Зараз буде сім. І вже цьогоріч українці – і, до речі, це стосується не лише молодих родин, а й усіх наших громадян, так от, уже цього року вони зможуть отримати доступну іпотеку на житло під 7%», – запевнив Володимир Зеленський.

«Я закликаю місцеву владу, до повноважень якої належать саме ці питання, поставитись до цього відповідально, з думкою в першу чергу про звичайних людей, пересічних українців», – наголосив Глава держави.

Президент нагадав, що Кабінет Міністрів встановив граничну ціну у 6,99 грн за 1 куб. м газу для побутових споживачів.

«Менше може бути, більше – ні, не може бути. Це стосується всього опалювального сезону. І це точно кінець планам деяких монополістів. Вони дуже хотіли, аби зросли три речі: тарифи, їхні власні кишені та невдоволення серед людей», – зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави повідомив, що навесні всі газопостачальні компанії мають представити населенню річні продукти.

«Там має бути вигідна, фіксована ціна на весь рік. Щоб наші люди змогли планувати свій бюджет, бачили ціну і знали, що ніхто не вправі її неочікувано задирати», – сказав Президент.

Також він нагадав, що уряд спростив доступ до субсидій, і більшість громадян може отримати їх одразу після заявки. На субсидії Кабінет Міністрів має виділити необхідні кошти.

«Загалом питання тарифів має бути проаналізовано та вирішено комплексно, за моїм дорученням уряд та НКРЕКП займаються зараз цим. Одним словом – працюємо, аби у ваших домівках було тепло, а у ваших гаманцях не було порожньо», – наголосив Володимир Зеленський.

Щодо прийнятого Верховною Радою Закону «Про народовладдя через всеукраїнський референдум», то Зеленський відмітив, що він надає можливість усім громадянам України ухвалювати важливі рішення щодо життєдіяльності країни.

«Якщо помітили, то це вже певна закономірність: якщо суспільство щось підтримує, а політики проти – значить, у політиків щось хочуть забрати. Так було, коли ми скасували депутатську недоторканність, так сталося й тепер. Для декого це катастрофа, бо тепер важливі рішення зможуть приймати не вони, а всі громадяни України на референдумі», – сказав Володимир Зеленський.

Він нагадав, що ухвалення закону про референдум було серед пунктів його передвиборчої програми.

«Ми це обіцяли – ми це зробили. Мої вітання народу України, мої співчуття окремим партіям», – зазначив Президент.

Глава держави додав, що деякі депутати висловлювалися проти цього закону, однак нині змінили свою позицію. Володимир Зеленський також висловив сподівання, що в майбутньому народних обранців, які швидко «перевзуваються», буде менше.

«І взагалі, що депутатів буде менше: не 450, а 300. Цей закон, до речі, на черзі, ми також це обіцяли й повинні це зробити. До речі, щоб депутатів стало 300, потрібно 300 голосів», – сказав він.

«Цікаво, хто приєднається до фракції «Слуга Народу», щоб це рішення стало можливим?» – запитав Глава держави і закликав громадян уважно стежити за поіменним голосуванням за цей закон.

Крім того, Президент нагадав, що цього тижня парламент ухвалив чимало інших важливих документів. Зокрема, закон про Бюро економічної безпеки та в першому читанні – щодо реформування Служби безпеки України. Володимир Зеленський подякував депутатам за їхню підтримку.

«Це були важливі пункти моєї передвиборчої програми. Ми обіцяли, що СБУ не буде займатися економікою. Ми обіцяли, що СБУ не буде «кошмарити» бізнес та підприємців. А отже, знову: ми це обіцяли – ми це зробили», – наголосив він.

Система Orphus Поделиться на fb