Ви тут:
Спорт Суспільство 

Головний футбольний клуб Полтавщини “Ворскла” святкує день народження

5 січня є традиційною датою святкування Дня народження колективу, який згодом отримав назву «Ворскла».

Як розповіли у пресслужбі “зелено-білих”, відомий історик футболу Полтавщини Анатолій Ломов п’ять років тому знайшов документ, що пролив світло на нові факти появи першої футбольної команди, правонаступницею якої є нинішня «Ворскла». У постанові за номером «9» Республіканської Ради добровільного сільського спортивного товариства «Колгоспник» ідеться:

«Про створення штатної футбольної команди майстрів з футболу ДССТ «Колгоспник» Полтавської області». Полтавську обласну Раду вищеназваного товариства, згідно постанови, зобов’язали створити команду майстрів із 1 квітня 1955 року».

Вказали також і бюджет команди у розмірі 399 тисяч рублів. Документ затверджено у Києві 30 березня 1955 року.
Довідка. «Ворскла» — футбольний клуб вищої ліги України, володар Кубка України 2009 року та дворазовий бронзовий призер чемпіонату України 1996/1997 і 2017/2018. Заснований 5 січня 1955 року. Відроджений у лютому 1984 року.

До 1996 року «Ворскла» грала у першій лізі. Виборовши право грати у найвищому дивізіоні, команда з першої спроби посіла третє місце і отримала путівку до Кубка УЄФА. Бронза поки що залишається найвищим досягненням клубу у чемпіонатах України.

Система Orphus Поделиться на fb