Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Фахівці ДСНС роз’яснюють полтавським рибалкам правила безпечної поведінки на льоду

З метою попередження травмування та загибелі громадян на льоду, рятувальники Полтавщини проводять профілактичні бесіди з любителями зимової рибалки. Фахівці Служби порятунку «101» проводять інструктажі щодо безпечної поведінки на льоду та вручають пам’ятки із заходами безпеки, які потрібно неухильно дотримуватись перебуваючи на льоду та порадами як необхідно діяти, якщо людина провалилася під кригу.

Так, рятувальники поспілкувалися з людьми, які рибалили на річці Ворскла у Подільському районі Полтави, йдеться на сайті ГУ ДСНС в Полтавській області.

Фахівці ДСНС наголошували, що при потраплянні в холодну воду необхідно не піддаватись паніці, зберігати самовладання. Не кричати, якщо поруч нікого немає, адже тільки даремно витратите сили. Рятувальники радили не робити різких рухів, стабілізувати подих. Уникати занурення з головою, краще розкинути руки в сторони й постаратися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину. Спробувати обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на лід, перекотитися і відповзти у той бік – звідки прийшли, де міцність льоду вже відома та повільно повзти до берега.

Співробітники обласної Служби порятунку «101» вкотре наголошували на тому, що необхідно усвідомити – не можна довіряти особистій самовпевненості. 

фото ДСНС

Система Orphus Поделиться на fb