Ви тут:

Експорт продукції українського АПК до країн ЄС впав на 10,8%

У 2020 році експорт української агропродовольчої продукції до країн ЄС впав на 10,8% в порівнянні з минулим роком, при цьому Україна закрила 11 квот на безмитний експорт до ЄС.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” .

Україна повністю використала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції до ЄС по групах товарів: мед, цукор, крупи і борошно, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний соки, яйця, кукурудза, м’ясо птиці, оброблена продукція із зернових та крохмаль.

У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року змінилася ситуація з використанням квот по поставкам в ЄС яєць, пшениці та вершкового масла. Так, у 2020 році було повністю використано квоти по поставкам яєць, хоча попереднього року відсоток їх використання був лише 80%. А от ситуація по пшениці протилежна: квоту в 2020 році заповнили лише на 78%, хоча рік тому вона була використана повністю. Більш критична ситуація з вершковим маслом: за 2020 рік було використано лише 6% виділеної квоти, тоді як позаминулого року вона була використана повністю.

“У 2020 році експорт українського вершкового масла впав на 38% в порівнянні з позаминулим роком, а в країни ЄС став взагалі мізерний (експортна виручка у 2020 році. Склала $0,4 млн. в порівнянні з $7,2 млн. у 2019 році). Головна причина: українське вершкове масло не може конкурувати за ціною з європейським навіть при наявності квот через зростання собівартості його виробництва. До того, імпорт європейського вершкового масла у 2020 році в Україну в 1000 разів перевищив експорт”, – зазначила аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Система Orphus Поделиться на fb