Ви тут:
Суспільство Україна 

ДПСУ планує посилити охорону кордону з РФ десятьома гвинтокрилами Airbus

Державна прикордонна служба України цього року планує отримати чергові десять гелікоптерів Airbus Н125. Вони складуть компанію двом машинам, що прибули на початку 2020 та будуть використовуватись для виконання завдань з моніторингу державного кордону.

Про це інформує Defense Express.

У ДПСУ очікують отримати ці машини вже з встановленим на них необхідним оптико-електронним обладнанням для моніторингу державного кордону та виключної (морської) економічної зони України.

Держприкордонслужба України всього має отримати 24 нових вертольоти Airbus Helicopter Н125. Це передбачено міжурядовою угодою з Французькою Республікою, а також інвестиційним проєктом МВС щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

Два гелікоптери, які прибули до України рівно рік тому 3 січня 2020 року, використовувались для підготовки пілотів – прикордонників.

На цей час у Держприкордонслужбі України вже підготовано 6 фахівців, які можуть пілотувати Airbus Н125, а також 64 механіки, які здатні забезпечувати належний технічний стан гвинтокрилів для їхньої ефективної експлуатації.

У 2020 році В ДПСУ продовжували розвивати необхідну для експлуатації французьких гелікоптерів інфраструктуру. На відміну від гелікоптерів Мі-8, які також експлуатуються Держприкордонслужбою України, Airbus Н125 є гелікоптерами ангарного зберігання і потребують відповідного обслуговування.

В рамках підготовки технічної бази для експлуатації Н125 в ДПСУ у 2020 році облаштували два ангари у Харківській області, по одному ангару в Сумській області та Києві. Наразі тривають підготовчі роботи зі спорудження ангару у Чернігівській області. Зазначене може свідчити про пріоритетність забезпечення моніторингу за допомогою французьких гелікоптерів Північно-Східної ділянки державного кордону України.

Протягом року у Держприкордонслужбі нові гвинтокрили підтвердили свою ефективність та економічність. Вони налітали майже 460 годин. У 2020-му їх переважно застосовували для навчання льотного та технічного складу. При цьому, навчання нерідко поєднувалося з повітряним моніторингом тієї чи іншої ділянки державного кордону України.

У зв’язку з очікуванням надходження нових гвинтокрилих машин та з огляду на перспективу розширення авіапарку, Держприкордонслужба запрошує до своїх лав пілотів, які мають бажання та спроможні охороняти український кордон на сучасних та надійних гвинтокрилах.

“Нагадаємо, що велику Угоду між Урядами України та Франції щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту було підписано 29 травня 2018 року у Парижі. Документ підписали від імені Уряду України міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Державний секретар Міністерства економіки та фінансів Франції Дельфін Жені-Стефан. Всього в рамках цієї угоди, загальна вартість якої становить близько 551 мільйон євро, Україна має отримати 55 одиниць французької авіаційної техніки – гелікоптери Н145, Н125 та Н225 виробництва французької компанії Airbus”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ДПСУ

Система Orphus