Ви тут:
Суспільство Україна 

ДП “Антонов”отримає кредит на будівництво трьох літаків АН-178 для ЗСУ

АТ “Укрексімбанк” надасть ДП “Антонов”, який входить до складу концерну “Укроборонпром”, кредит у майже 3 мільярди гривень на фінансування проєкту будівництва трьох транспортних літаків Ан-178 для Міністерства оборони України.

Відповідна угода була підписана між керівництвом банку та державним підприємством, інформує пресслужба Укроборонпрому.

За різними даними ціна одного літака коливається 40—70 мільйонів доларів.

Контракт на замовлення трьох Ан-178 було укладено 29 грудня. Сума угоди майже на 3 млрд гривень, термін виконання робіт – чотири роки.

“Це важлива подія, яка реально стала можливою завдячуючи особисто Президенту та злагодженій роботі Уряду, профільних Комітетів Верховної Ради, а також Національного банку, – заявив гендиректор Укроборонпрому Юрій Гусєв. – Окремо хочу подякувати голові парламентського комітету Олександру Завітневичу, який доклав дуже багато зусиль для виконання доручення Президента та запуску цього важливого проєкту і голові правління Укрексімбанку Євгену Мецгеру”. 

Як відомо, контракт на три літаки під держгарантії – це перше держзамовлення на будівництво вітчизняних повітряних транспортників для ЗСУ. На початку грудня 2020 року Кабінет Міністрів України дозволив Міноборони авансувати цю угоду. Раніше договір на постачання Ан-178 був підписаний із закордонним замовником.

Літак Ан-178 призначений для доставки особового складу і легкої техніки, транспортування матеріальних засобів, пошти та інших вантажів. В умовах надзвичайних ситуацій він може використовуватися для евакуації населення з зони стихійного лиха, транспортування поранених, десантування рятувальних команд тощо.

Повітряне судно може сідати та злітати з будь-яких аеродромів і має вантажопідйомність до 18 тонн. Максимальна крейсерська швидкість машини становить 825 км/год, максимальна висота польоту – понад 12 км, а його максимальна дальність – близько 5 тис. км. Літак оснащений двома вітчизняними турбореактивними двигунами Д-436-148ФМ, створеними ВАТ “Мотор Січ” та ДП “Івченко Прогрес”, яке входить до складу “Укроборонпрому”.

“Поставка першого серійного літака очікується після завершення сертифікаційних випробувань та отримання Сертифікату типу на літак Ан-178-100Р, та планується на 2023 рік”, – йдеться у повідомленні.

Раніше, як повідомляло видання mil.in.ua, МВС замовило 13 літаків АН-178.

Фото: Укроборонпром

Система Orphus